| iiDouaPuncteParanteza a întrebat:

Heyy...as vrea si eu niste statusuri gen

"As fi renuntat la tot pentru tine! Tu ai renuntat la tot...chiar si la mine"

dar nu vreau link-uri... cele mai multe si mai frumoase primesc funda

2 răspunsuri:
| Luissa123 a răspuns:

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi : cand mana se loveste ochii plang si cand ochii plang mana le sterge lacrimile omul fericit e acel care face fericit pe cei mai multi un prieten adevarat vede tristetea din ochii tai in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau! Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''. Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind.Care te saruta pe frunte Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit Care in prezenta prietenilor te ia de mana Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste si probabil ca te va iubi mereu
cum se mai spune te yubesk in alte limby

AFRICANA: EK IS LIEF VIR JOU

Albania: Te duaa

Araba: ana bhbk ya

Armenian: Yes kez sirumen

Bambara: M'bi fe

Bangla: Aamee tuma ke bhalo aashi

Belarusian: Ya tabe kahayu

Bisaya: Nahigugma ako kanimo

Belarusian: Ya tabe kahayu

Bulgaria: Obicham te

Birmania: Chit pa de

Cambodian: Soro lahn nhee ah

Cantonese Chinese: Ngo oiy ney a

Catalan: T'estimo

Cheyenne: Ne mohotatse

Chichewa: Ndimakukonda

Corsican: Ti tengu caru (to male)

Creol: Mi aime jou

Czech: Miluji te

Cambogia: Bon sro lanh oon

Canada Franceza: Sh'teme

Croatia: Ljubim te

Cehia: Miluji te

Danemarca: Jeg elsker dig

Ebraica: Ich han dich lib

Elfa: amin mela lle

Estonian: Ma armastan sind

Ethiopian: Afgreki'

Elvetia: Ch'ha di ga"rn

Filipincinta padamue: Mahal ca ta

Finlanda: Mina" rakastan sinua

Franta: Je t'aime; Je t'adore

Gaelic: Ta gra agam ort

Georgian: Mikvarhar

Germania: Ich liebe dich

Grecia: S'agapo

Hiligaynon: Palangga ko ikaw

Hawaiian: Aloha wau ia oi

Hebrew: Ani ohev otah (to female)

Hebrew: Ani ohevet otha (to male)

Hiligaynon: Guina higugma ko ikaw

Hindi: Hum Tumhe Pyar Karte hae

Hmong: Kuv hlub koj

Hopi: Nu' umi unangwa'ta

Hungarian: Szeretlek

Indonezia: Saya

Iran: Mahn doostaht doh-rahm

Irlanda: Taim i' ngra leat

Inuit: Negligevapse

Irish: Taim i' ngra leat

Italia: Ti amo

Iugoslavia: Ya te volim

Japonia: Kimi o ai shiteru

Kannada Naanu ninna preetisuttene

Kapampangan Kaluguran daca

Kiswahili Nakupenda

Konkani Tu magel moga cho

Korean Sarang Heyo

Olanda: Ik hou van jou

Portugalia: Amo-te

Polonia: Cocham Ci

Romania: Te iubesc; Te Ador

Rusia: Ya tebya liubliu

Serbia: ljubim te

Spania: Te amo

Suedia: Jag a"lskar dig

Tara Galilor: 'Rwy'n dy garu di

Turcia: Seni seviyorum

UcrainasadNOU!) Ya tebe koxaiu-Mesaj trimis de Ilia

Ungaria: Szeretlek

| Luissa123 a răspuns:

As da orice sa te vad macar o data

As da orice sa fim ca altadata

• N-ai sa intelegi cat imi e de greu, nu esti in locul meu

• Dac-ai fi o clipa-n locul meu

Poate-ai intelege ce simt eu

• Stiu ca tu esti cel mai frumos lucru

Pe care-l vroiam si mi s-a intamplat

• In locul tau, nimeni, sunt singura mereu.

• Un cantec pentru tine

Poate va vorbi in locul meu

• De ce spui cuvinte in care nu crezi?

De ce pentru mine esti tot si nu vezi?

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine