| EU_6017 a întrebat:

>Heyybig grin<

care ma ajute si pe mine cu niste meseje faine de craciun:X:X
mersi>big grin

Răspuns Câştigător
| Alynutzaaa a răspuns:

Stiu ca decembrie este luna sarbatorilor, luna cadourilor, luna in care oamenii incearca sa fie mai buni, incearca sa uite de suparari. Am cautat pe google si am selectat cateva Urari de Sarbatori / Mesaje de Sarbatori, pe care le poti trimite celor dragi :

1.De sfintele Sarbatori sa deschidem usa pentru oaspeti dragi, si inima pentru speranta bucurie si lumina. Sa fim mai buni si sa privim inainte cu incredere, stiind ca daca avem credinta, drumul din fata noastra va fi presarat cu impliniri.

2.Cu colinde de Craciun, va dorim un an mai bun, si cu dragoste crestina sa primiti in dar lumina, zurgalai de flori de gheata sa va bucure de viata, mult noroc sa aveti in toate, la multi ani cu sanatate!

3.Inconjoara-te de familie si prieteni, bucura-te de glasurile colindatorilor si de dansul fulgilor de nea. Astfel,spiritul Craciunului te va insoti tot anul si dragostea pe care o daruiesti celorlalti ti se va intoarce inzecit. Sarbatori Fericite!

4.Sarbatori fericite cu bucurii si impliniri alaturi de cei dragi! Sa va gaseasca Mosul cu masa bogata si sufletul curat!

5.Iti doresc ca sarbatoriile de iarna sa te inconjoare confortabil si calduros, in toate culorile, iar Anul Nou sa iti aduca multa sanatate, fericire si impliniri ! Sarbatori Fericite !

7.Magia Sfantului Craciun sa te cuprinda si sa te poarte pe aripile sale pana ai sa atingi cu degetele bolta cereasca si ai sa culegi un strop de binecuvantare pentru a o aduce apoi in casa si inima ta.Craciun fericit!

8.Sarbatorile cand vin, sa va fie cosul plin, sa aveti pe saturate, casa plina, sanatate! Punga sa geama de bani, mult noroc si La Multi Ani!

9.Sarbatori Fericite si un Craciun plin de zapada fina sa ai un an mai bun si la anu’ sa-ti iei masina

10.Bradul e impodobit, Mosul inca n-a sosit, Incepeti sa colindati, Si pe el sa-l asteptati. Va veni la fiecare, Cu cadouri si-o urare: Un Craciun plin de iubire, Sanatate, fericire, Mult noroc si impliniri Si ani plini de bucurii

11.Sarbatorile cand vin, sa va fie cosul plin, sa aveti pe saturate, casa plina, sanatate! Punga sa geama de bani, mult noroc si La Multi Ani!

12.Cu ocazia sarbatorilor de iarna îti doresc ca niciunul dintre visele tale sa nu ramâna neîmplinit.

13.Mos Craciun bate la usa, scoate mana din manusa, si va da din palma lui darurile cerului, langa brad si langa foc sa va umple de noroc! Craciun fericit!

14.Se scutura din nori, de sfinte sarbatori, povesti cu ingerasi, pentru copii poznasi, povesti cu sfinti parinti, pentru copii cuminti !

Uite si un site : http://mesaje.de-craciun.net/......i-_56.html

Sper ca ti-am fost de ajutor! Sarbatori Fericite !

7 răspunsuri:
| yoo23 a răspuns:

Unul de calitate :d

La multi ani cu veselie, sanatate pe vecie, casa plina de bucate, dragoste pe saturate, bani la greu, noroc cu carul, ce doriti si sus paharul!

| corina977 a răspuns:

Sa va fie casa, casa
Cu bucate noi pe masa
Mos Craciun cu sacul plin,
Drumu'n viata cat mai lin,
Bogatie cata vreti,
Sanatate pentru toti,
Iar la anul care vine
Sa va fie si mai bine.

Colind Curat,
Brad Luminat,
Mos Bogat,
Craciun Luminat,
Gand Implinit,

An Nou Fericit!
La Multi Ani!

Deschideti usa si lasati spiritul Craciunului sa va intre in casa!
Deschideti inimile si lasati Bucuria si Implinirea sa va intre in suflet!
Deschideti larg bratele si imbratisarea voastra calda,
vorba buna si gandul curat sa fie cel mai de pret cadou pentru cei dragi!
Fie ca Iubirea, Intelepciunea, Increderea si Generozitatea sa va calauzeasca pasii in noul an!
La multi ani!

E vremea colindelor, vremea bucuriei, cand minunea Nasterii Mantuitorului cuprinde sufletele si le innobileaza.
"La Multi Ani"

Fie ca taina sfanta a Nasterii Domnului Isus Hristos sa va aduca bucuria si emotia Craciunului prin speranta unui viitor mai bun!
"La Multi Ani"

Bucuria vine din lucrurile marunte, linistea din suflet, iar caldura din inima.
Iti doresc sa le ai pe toate, alaturi de familia ta!
Craciun fericit si Sarbatori fericite!

Doresc ca NASTEREA DOMNULUI sa iti aduca in suflet multa lumina si caldura sufleteasca.
Sarbatori Fericite si sa ai parte numai de bucurii in noul an. La Multi Ani!

Fie ca un fulg de nea razlet si vesel
sa bata-n usa casei tale si sa-ti aduca bucurii si lumina in seara sfanta de Craciun.

Fie ca toate visele pe care le fauriti in aceste zile magice de Sarbatoare
sa se implinesca si drumul strabatut pentru realizarea lor sa va aduca bucurie in inimi,
iar in case, fericire si belsug.
LA MULTI ANI!

Craciunul e credinta,
Craciunul e speranta,
Craciunul e puterea de a darui si de a primi dragoste!
Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi!

Viata sa iti fie
Numai bucurie
Sfanta Sarbatoare
Numai inaltare
Anul care vine
Numai roduri pline

Sa gasiti pe fiecare ramura a bradului implinirea viselor
si cheia succeselor viitoare,
iar MOS CRACIUN sa aduca doar pentru voi un SAC PLIN
La multi ani!

Mos Craciun bate la usa,
scoate mana din manusa,
si va da din palma lui
darurile cerului,
langa brad si langa foc
sa va umple de noroc!
Craciun fericit tuturor!

Pe la colturi unii spun
ca exista MOS CRACIUN,
ca i-ai scris si c-o sa vina
sa-ti aduca-n pumni lumina,
langa brad si langa foc
sa-ti aduca mult noroc.

In prag de sarbatori, cu pacea, lumina si caldura in suflet,
va doresc sa aveti parte de zile minunate, de un Mos Craciun darnic si bun,
sa va bucurati si sa asteptati anul ce vine.
Un an mai bogat in impliniri, mai inalt in aspiratii si plin de
succese.
Craciun fericit si La multi ani!

Reteta pentru un an bun:
- Se iau 12 luni si se curata foarte bine de amaraciune, mandrie, ura, invidie, frica, irascibilitate si stress.
- Se imparte fiecare luna in 28 – 31 zile, dupa caz, astfel ca proviziile sa ajunga exact 1 an!
- Fiecare zi se prepara separat: 1 parte munca, 1 parte liniste, 1 parte veselie si umor.
Se mai adauga 3 linguri optimism, 1 lingurita toleranta, o priza de bun simt si … o picatura de speranta!
Peste aluatul astfel obtinut se toarna apoi dragoste din belsug!
Preparatul gata facut se impodobeste cu un buchetel de curaj si incredere in sine.
- Se serveste zilnic, cu bucurie, la o ceasca de cafea invioratoare si cu incredere inepuizabila in Dumnezeu!
Prezenta reteta nu se compenseaza, ea este gratuita si se transmite liber, insotita de LA MULTI ANI!

Asemeni stelei care a calauzit magii catre Iisus, asa sa te calauzeasca DUMNEZEU catre fericire!

| Th3Oo a răspuns:

Buna. iata cateva pe care le-am primit si eu pe telefon:

Fie ca noaptea sfântă a Crăciunului să vă aducă pace în suflet, bucurie, încredere şi sănătate şi toţi cei dragi să vă fie aproape.

La ceas sfânt, acolo unde albul învinge verdele, îţi întind mâna, îţi întind inima şi gândurile mele să-ţi fie punte peste spaţiu şi timp până la mine.

Bradul e împodobit. Moşul încă n-a sosit. Începeţi să colindaţi. Şi pe el să-l aşteptaţi. Va veni la fiecare. Cu cadouri şi-o urare: Un Crăciun plin de iubire. Sănătate. fericire. Mult noroc şi împliniri Şi ani plini de bucurii!

De Crăciun. dacă vine la tine un tip gras şi păros şi te băga într-un sac. nu te speria! I-am scris moşului că te vreau pe tine de Crăciun!

Datorită lipsei de inspiraţie cauzată de absenţa zăpezii de afară vă urez un simplu Crăciun Fericit. şi mega sănătate.

Cu colinde de Crăciun. vă dorim un an mai bun. şi cu dragoste creştină să primiţi în dar lumina. zurgălăi de flori de gheaţă să vă bucure de viaţă. mult noroc să aveţi în toate. la mulţi ani cu sănătate!

Moş Crăciun bate la uşă, scoate mână din mănuşa şi va da din palmă lui, darurile cerului, lângă brad şi lângă foc să va umple de noroc. Crăciun Fericit!

Un bătrânel cu chipul drag v-a călcat al casei prag să nu jigniţi, e moş Crăciun Şi va aduce un an mai bun! CRĂCIUN FERICIT!

Sub crenguţele de brad împodobite cu steluţe de nea, sărbătoarea Crăciunului să va găsească bucuroşi, frumoasi, sănătoşi şi mă ales alături de cei dragi. Sărbători Fericite!

Cam astea sunt toate sms-urile pe care le-am primit anul trecut. Le-am pastrat in telefon deoarece mie mi se par foarte frumoase si sper sa iti placa si tie... Craciun fericit si tot ce iti doresti!

| andrey123 a răspuns:

1. L-am visat pe Mos azi noapte, venea tare de departe cu un sac mare in spate sa aduca sanatate, deci asteapta-l ca el vine, dar acum este la mine! 6. Sa va fie casa, casa
Cu bucate noi pe masa
Mos Craciun cu sacul plin,
Drumu'n viata cat mai lin,
Bogatie cata vreti, Lumina sfanta a Nasterii Domnului nostru Iisus Hristos sa va aduca in inimi pace si bucurii duhovnicesti. Craciun Fericit si un An Nou binecuvantat! Sarbatorile sa va aduca belsug in casa, bucate pe masa, valuta in cont, un iaht in port, motor pe autostrada si vecinii ca sa vada. La Multi Ani!

Mult belsug in casa, painea mai gustoasa, datorii putine, in anul care vine La Multi Ani fericiti si tot ce va doriti!

Lovi-te-ar trenul fericirii, trazni-te-ar fulgerul iubirii, cadea-t-ar in cap un sac cu bani si un bilet cu "La multi ani"!

Sa ninga fericire peste tot si clopotei sa sune a speranta, miros de brad si bucurii sa poposeasca-n casa! Sarbatori fericite!

Vodafone roaga abonatul de a largi hornul casei, deoarece Mos Craciun s-a ingrasat ca un porc. Daca stati la bloc, Craciun Fericit ca nu aveti nimic de largit!

Fie ca inima ta calda sa topeasca zapezile iernii, iar sloiurile de gheata sa se transforme in lacrimi cristaline de fericire, alinand prin lumina si dragoste sufletele cuprinse de melancolia sarbatorilor de craciun!

Iti urez 12 luni de fericire, 52 weekend-uri senine, 365 zile de iubire, 8. 760 ore de noroc, 5. 25. 600 minute de succes, 31. 536. 000 secunde de prietenie si un Craciun Fericit!

Esti o fiinta atat de draguta, politicoasa, frumoasa, sincera, spirituala si unica pe aceasta lume… Primeste urarile mele de bine si aceste minciuni nevinovate

Sfanta seara de Craciun Sa ne-adune bun cu bun, Sfanta seara de Craciun. Ca-i mai Sfanta decat toate, La multi ani cu sanatate!

Fie ca spiritul sarbatorilor de iarna sa patrunda in casa si in sufletul tau si al tuturor celor dragi! Iubirea, bucuria, intelepciunea si generozitatea sa va fie calauza in 2010! In speranta unui an mai bun, va trimit o boare de sanatate, un strop de incredere si fericire!
Sanatate pentru toti,
Iar la anul care vine
Sa va fie si mai bine.

| alynutzzza_2128 a răspuns:

Salooth... Le doresc la toti dusmanii mei sa aiba 3 masini in curte:politia, ambulanta si pompierii. Cu ocazia mult asteptatei sarbatori a Craciunului iti urez ca pacea si calda speranta a Pruncului Iisus sa iti lumineze sufleul, sa iti aduca fericire si liniste interioara tie si celor dragi! Nu. ti urez decat sa ai parte de un MOS BOGAT, PAHAR INCHINAT, SI VISE IMPLINITE. Lumina sfanta a Nasterii Domnului nostru Iisus Hristos sa va aduca in inimi pace si bucurii. Craciun Fericit si un An Nou fericit! Cu fiecare fulg de nea/Un strop de fericire,/Cu fiecare Sfant Craciun /Un car de implinire. Sa fii iubit, si sa iubesti,
Sa primesti tot ce-ti doresti
Multa fericire, multa sanatate
Mosul pentru tine sa vina cu de toate

| alynutzzza_2128 a răspuns:

Aho, aho, prieten bun
Care stai pe mess acum
I-a opreste-te din scris
Si-asculta ce-am de zis
Chiar de esti cu DND
BE RIGHT BACK sau BRB
Sper sa nu imi dai ignore
Ca iti spun un plugusor
N-am intrat sa te stresez
Am intrat sa iti urez
La Multi Ani si fericire
Liste de id-uri pline!
Sarbatori fericitee!

Căţeluş cu părul creţ să ai jeep-ul în coteţ şi o casă cu piscină, şi Madona ca vecină şi-o lopată pentru bani LA ANUL ŞI LA MULŢI ANI, Sărbători fericite tuturor!
Va informez că incepand de maine sunt dispus sa va primesc cadourile de Craciun. In felul acesta sper sa poata fi evitata aglomeratia din preajma sarbatorilor si statul la coada pentru a mi le inmana! Mosule pe e`mail pari cam indiscret vrei sa afli despre mine tot ce e secret. smug Aho, Aho
Copii si frati,
Stai putin sa nu plecati
Mai aveam ceva de spus
Voi acasa nu va-ati dus?
Si ca prostii m-ati crezut
V-ati oprit cand eu v-am spus
Hai plecati la cuibusoare
Mai mancati niste sarmale
Si la nani sa plecati
Toti acum s-ascultati
La multi ani!
Si la multi bani!
Si mereu sa impartiti,
Ca si voi o sa primiti! La anul si la multi ani!

de dimineata m-am trezit
mosul nu era venit
a ramas inzapezit?
poate da
sau poate
sta sa iti citeasca
ce iti doresc eu tie de craciun
te iubesc ...si numai bine
la anul sa fii mai bun
Colo in jos si mai in jos, este un rau tare frumos, si in mijlocului raului, este patul Domnului, dar in el cine-i culcat, Mos Craciun, e mort de beat, s-a imbatat de suparare, ca banii nu mai au valoare. Asta e problema lui, sacul gol atarna in cui, ca nu are bani destui, pentru toti copii lui, renii spre cer sau intors, sa-L roage pe Cristos, sa-L ajute pe Craciun ca e un Mos cu sufletu\' bun. Uite mosu din betie, s-a trezit in veselie, bucuros ca sacu-i plin si la el copii vin, mic cu mare sa primeasca daruri de la Mos Craciun. Sper ca te.am ajutat succes!