| 133 a întrebat:

Heyyaa.
Presupun ca multi va uitati la "the vapire diares"."true blood". sau cel putin ati vazut cateva episoade. Bun.
pai ce am eu nevoie.
As vrea sa-mi spuneti, slabiciunile lor in aceste filme, puterile lor, cum se hranesc, cum sunt transformati.Ma ajuta careva:-s... Fundabatting eyelashes

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

The vampire diaries.
Puteri.
Viteza si forta
Hrana
Se hranesc cu sange
Slabiciuni
Verbina
Pot fi omorati cu un tarus in inima.

| Chrysk2 a răspuns:

Din true blood nu stiu,nu il urmaresc din cauza actritei laughing
the vapire diares,sunt vampiri si varcolaci.
Vampiri= sunt inferiori originarilor
Iau foc la lumina,nu suporta soarele
se hranesc cu sange happy
Mor daca ii musca un varcolac
si ii transforma pe altii cu sangele lor,adica cel care va deveni vampir, trebuie sa bea inainte sa moara sangele unui vampir...
Varcolaci se pot transforma doar cand ii luna plina.
Cam atat laughing, mai bine uitate la serial

| CoCaCoLa a răspuns:

Pai in the vampire diaries
slabiciuni:
trebuie sa fie invitati incasa altfel nu pot sa intre in casa care are un proprietar
la sange mai e si asta o slabiciune ca uni se stapanesc mai greu sa nu suga sange de om
ca daca nu ai inel magic te arde soarele
puterile:
putea vampirilor vine din varsta lor si din cat sange beau
pot sa fuga repede
sa foloseasca constragerea sa faci ce vor ei
cum se hranesc:
cu sange de om sau animal
cum sunt transformati:
trebuie sa mori cu sange de vampir in corpul tau
sper ca te-am ajutat
eu iubesc serialul asta :X:Xlove struck

| ღLoveღMusicღ a răspuns:

Pai sunt vampiri si varcolaci

| kidda0kettamine a răspuns:

Pai in vampire diaries vampirii au puterea de a constrange pe cineva ( adica se uita fix in ochii lor si "victimele" fac ce spun ei), pot sterge memoria cuiva, daca au vreo rana aceasta se vindeca foarte usor... Se hranesc cu orice tip de sange (de animal sau om) dar sangele de om ii fac mai puternici. Slabiciunile lor sunt soarele si verbina. Pot iesi in soare doar cu ajutorul unui inel altfel soarele ii arde si prin urmare mor. Verbina este un fel de "iarba anti vampiri" si orice contact cu aceasta ii afecteaza... Daca vampirii musca oameni acestia nu trebuie neaparat sa moara(depinde de cantitatea de sange care le`o ia din organism). De asemenea exista unele inele care ii protejeaza pe oameni iar cei care poarta acel inel nu pot fi omorati de vampiri. Oamenii se transforma in vampiri in felul urmator: trebuie sa fie muscati de un vampir, sa bea putin din sangele celui care l-a muscat apoi sa moara. Se va trezii si va fi vampir. Insa daca trec prea multe zile iar sangele celui care te-a transformat iese din organismul tau, nu mai ai cum sa devii vampir.
Sper ca te-am ajutat.
P.S.: asta e numai din vampire diaries. din true blood nu stiu big grin