| JoinTu a întrebat:

Ieri am cumparat 2 pui de perusi (mascul si femela, au cateva luni...) si am observat ca nu vor sa bea apa din sticluta aceea in care se pune apa pentru papagali. Asa ca le-am pus apa intr-un recipient de mancare gol. Imi puteti spune de ce nu vor sa bea apa? Sunt perfect sanatosi cei doi perusi happy. De mancat mananca. dar nu vor sa bea apa straight face (sau cel putin nu i-am vazut sa bea apa). Este bine ca le-am pus apa intr-unul din recipientele de mancare? Sau credeti ca se vor obisnui si din sticluta aceea? Stiu ca perusii nu beau prea multa apa...

Răspuns Câştigător
| StefanyaLove a răspuns:

La o anumita temperatura, perusii beau putina apa. Poate inca nu s-au acomodat cu casa, si doar recipientul pentru mancare li s-a parut cunoscut. Lasa-i sa bea din sticluta! Daca dupa o saptamana nu beau apa, du-i la un veterinar.