| laurentiu_8999 a întrebat:

Imi poate zice si mie cineva ce este pingul la counter strike?

4 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Este nr de milisecunde in care un pachet de biti ajunge de la calculatorul tau la server. Daca acest numar e mare, inseamna ca transferul de date e greoi, adica netul prea lent si nu vei fi bine sincronizat in joc cu ceilalti. Asta inseamna ca unul cu net mai bun te poate impusca si inainte sa il vezi, daca ai foarte mult lag. Sau tu tragi intr-un adversar, insa el deja nu mai e acolo insa pana ajunge informatia la tine, de la server, tu esti deja spectatorhappy

| maryus92 a răspuns:

Pingul reflecta viteza netului tau, cu cat este mai mare cu atat iti merge netul mai incet

| denisa1994 a răspuns:

Ai aici toate raspunsurile si gasesti de toate:
http://www.cs-gothic.ro/
http://www.cs-gothic.ro/forum/

| ILied a răspuns:

Cum ar fi: sazicem ca ai ping 126. adica viteza de net. daca ai ping 50, 60, 70, merge bine netul. daca e mai mare, ai puteasa primesti kick.