| DanutzzaMaria99 a întrebat:

Imi spuneti si mie ce semnifica titlul poeziei "primaverii" de stefan octavian iosif? nu vreau sa imi faceti voi tema, eu am facut-o deja dar nu mai am idei nu sti ce sa mai adaug.

1 răspuns:
| Emp3roR13 a răspuns:

Titlul reflecta ideea centrala a pozeziei, titlul unei poezii trebuie analizat spre exemplu primavara este un substantiv, poti spune ce semnfica primavara.In general cand ti se cere semnficatia titlului unei poezii e bine sa stii ca in majoritatea cazurilor titlul reflecta ideea centrala a textului. Sper ca ti-am fost de ajutor.