| BlackAngel23 a întrebat:

Imi ziceti va rog niste sarituri la 'capra noua"? da cu explicatie cum. ca ce stiu e furculitele, laga gastei, lingura, cutitele, frculita, mortu si stalpu... funda pentru cele mai multe kiss thx

Răspuns Câştigător
| camy417 a răspuns:

1capra inaltuta :primul care sare aseaza capra cum vrea el si apoi se aseaza facand capra din ce in ce mai inalta cu fiecare jucator care sare
2joney la bar: primul care sare erte cel de la bar, capra ete barul iar al doilea care sare este clientul cu cat cere o baututra mai calda cu atat lovesti capra mai tare iar dupa ce iei banii ii dai caprei un sut in fund
3mutu:nimeni nu are voie sa vorbeasca
4laba gastii:cand sari trebuie sa atingi capra cu mainile lovindo
5covoarele:dupa saritura primului jucator ceilalti trebuie sa se intinda pe jos inainte de a se intoarce ce care sare
6soldat capitan drept:ceilti trebuie sa stea drepti, cu mana la cap ca niste soldati
7capra lunguiata:cei care sar trebuie sa se puna pe lung
8crocodilul cel care sare ii spune la ureche numele unuia dintre jucatori iar cand sare acel jucator capra coboara
9.cazut din cer:cand sari trebuie sa te lovesti (mai putin sau ma mult)de spatele caprei
10.scrisoarea:te prefaci ca scrii ceva pe spatele caprei iar la sfarsit pui punct (aparat) stampila(un pumn in spate) si un sut pana la braila
11. ziarele/masinile/fructele(aceeasi regula la toate)jucatorii spun nume de ziare/masini/fruvte iar daca spun acelasi cuvant este capra cel care a spus a doua oare
12valurile marii:dupa ce sar jucatorii se aseaza langa capra si se leagana intr-o parte si alta si se dau in sus sau jos axact ca niste valuri
cam atat daca imi mai amintesc iti voi zice(n-am mai jucat de asta vara)

6 răspunsuri:
| PeStraziGoale a răspuns:

Turnu eifel
matura
catelusul vesel
pisicuta vesela
barmanu
scrisoarea
pestele(la pestele nu trebuie sa vb deloc, zice decat primul pestele aldoilea si ceilalti nu zic nimic ndecat sar)
ce fac eu sa faca toti
statuile
mitraliera cu cate golante vrea primul si dai cu sutu in fundu capreilaughing fara sa pui picioru jos in timp ce dai
trei prune fierte
sutu meu de la...ex: 3 m
calaretul
motoreta lu tataie
pinte la magar
ursu cazut din univers
sapte ani in cimitir
hora
tunelul dracilor
etc.

daca vrei iti dau msj. privat cum se fac toate astea happy ca miera lene sa scriu

| DyaElla a răspuns:

Nu stiu chiar multe dar am vazut colegii cum joaca (eu st fata)
Cad din pod- cand sari aringi capra, mai bine zis cazi pe ea din saritura
Shutul lui pele-sarind dai un picior in fundul caprei (scuze de expresie dar nu pot explica altfel)
Shutul lui Hagi-sari normal apoi dai un shut in fund
Scrisoarea-Sari normal.Capra se ridica si ii scrii pe spare "o scrisoare" apeshi cu degetul tare dupa ce te prefaci ca scrii, spunand "punct", ii dai un pumn zicand "stanpila" si un shut zicand "trimis"
Statuile- sari si stai unde ai cazut
stiu mai multe dar nu cunosc denumirea lor

| AndraSt a răspuns:

Stiu : pestele > nu tr sa vb deloc nici macar cand sari capra. Piticul >tr sa te pui jos cand o spui si cine s-a pus ultimul e capra. statuia >tr sa stai exact acolo unde ai aterizat de la saritura caprei daca cineva te atinge e capra. caruselul cu lemne dupa ce sariti toti va puneti cu picioarele departate si capra trece pe sub voi si ii dati cu p; almele caderea babei din pod tr sa te lesi cu sezutul pe capra la sfsariturii... cam atat stiu sper ca am ajutat sunt demna de fundita?

| GeorgianaTudor1234 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vizitezi cat mai repede un medic dermatolog pentru ca el stie cel mai bine, depinde de cat de grava e situatia

| Selaru_Bianca_Elena_1995 a răspuns:

Magazinul cel care a zis acest cuvant adica magazinul il ia pe urmatorul jucator si il pune sa ceara alimente exas vrea si eu a sticla de suc