| NimeniAlta a întrebat:

Intrebarea asta e adresata celor care stiu germana dar nu cu ajutorul Google'ului translatehappy ...deci, cum se zice in germana:" esti rau"?

Răspuns Câştigător
| Roby67 a răspuns:

Du bist schlimm.

6 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Sind sie krank. Multă sănătate şi sărbători cu bine! happy

| Silvia a răspuns:

Esti rau - 'Re Sorry
Am cautat intr-un dictionar.

| antonia09 a răspuns:

Eu locuiesc in Germania de ceva timp si acum fac cursul pentru a invata limba, dar pot sa iti traduc ceea ce te intereseaza pe tine:"Sie sind schlechts".

| Roby67 a răspuns:

@antonia09, "Sie sind schlechts"? Prea mult nu ai invatat la curs pana acum, sau? Daca vrei sa spui asa spui "Sie sind schlecht" fara "S" la sfarsit, si inseamna Dumneavoastra sunteti rau (stricat)
@♣Ąmęτhyŝτ♣ "Sie sind krank"= Dumneavoastra sunteti bolnav.

| Bianca_4346 a răspuns:

Corect este cum a zis roby67.

| bogdan_5147 a răspuns:

Du bist schlimm=tu esti rau