| AL3XandraAnndreutza a întrebat:

La ce liceu vreti sa dati si pe ce profil? Si am si eu o intrebare, pentru absolventii de liceu... M-am hotarat sa merg pe profilul Filologie Bilingv. Vreau si eu sa stiu in general ce materii se studiaza(am inteles, limbi straine, limba romana, psihologie) insa vreau sa aflu mai multe pentru viitor, sa stiu "in ce ma bag"happy

1 răspuns:
| Tau_SuperErou_1995 a răspuns:

Limbile straine+romana si materiile umaniste(Istorie, geografie, logica, psihologie, economie, filosofie). Trebuie destul de mult toceala la profilul asta.eu sunt la stiinte sociale. Pot sa dau teza de exemplu la alegere intre Istorie si Geografie, dau la romana, dau la engleza si la logica/psihologie/economie(depinde in ce clasa sunt). La liceu la mine profilul Filologie nu e bilingv dar cred ca se aseamana, doar ca-s mai putine ore de limbi straine decat la bilingv. Aici se da la fel teza la istorie/geografie, romana, engleza, dar spre deosebire de stiinte sociale, nu se da teza la logica ci la latina. Deci trebuie sa te descurci si la capitolul asta. Mult succes!