| Onutsa_Buburutsa_1994 a întrebat:

Sunt in clasa. a XI - la profilul : Tehnician in activitati economice, totul e bine, doar ca matematica ma "omoara", m-am hotarat sa merg la alt liceu, cu un profil de Filologie, am inteles ca nu dau bac-ul la matematica. Nu stiu ce sa fac. Sa ma transfer in clasa a XII-a?( Mentionez ca ador limba romana, si ma pricep la engleza). Multumesc!

Răspuns Câştigător
| defapteunuexist a răspuns:

Salut! Eu am terminat liceul la profilul Tehnician in activitati economice si aceeasi problema am avut-o si eu cu matematica, nu mi-a placut prea mult materia asta dar am reusit sa iau bac-ul fara probleme.Este adevarat ca la filologie nu dai la examen din matematica si daca nu ma insel nici nu faci matematica in clasele a-XI-a si a XII-a, daca vrei sa nu ai probleme la bac cu matematica iti recomand sa te transferi.

4 răspunsuri:
| MadaLinuu25 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema happy sunt la acelasi profil si ma gandeam sa ma transfer si eu happy Dar cred ca e o prostie sa fac asta chiar in clasa XII. Dar poti sa faci asta, dar iti va fi putin mai greu big grin