| WalterWhite a întrebat:

La ce temperatura se topeste zapada? Vreau sa ma duc la munte la sanie si vor fi 5 grade insorit. Se va topi zapada?

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Ai absentat de la fizica. Evaporare, inghet, alea, alea?
De la +1 grade in sus. Totusi, la 5 grade iti dai seama ca se topeste greu. Distractie placuta!

2 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Zapada este apa in stare lichida. Apa in stare lichida este practic gheata. Gheata "ingheata" si se topeste la 0 grade C. La 5 grade nu este grav, dar se va topi partial si va fi posibil sa fie plin de baltoace.

| feninascumpika a răspuns:

Da. numai ca nu în totalitate...laughing)