| anonim_4396 a întrebat:

La multi ani pentru cei care poarta numele de Maria si derivatele lui!

10 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Si unde sete intrebarea? Aici pui intrebari nu faci urari de la multi ani.

| missouri a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc dar nu se zice azi "La multi ani" pentru ca astazi e Adormirea.Astazi se fac pomeni si parastasuri.laughing

| missouri a răspuns:

Myhaytza93, nu am vrut sa jignesc pe nimeni, Doamne fereste! Maria este un nume frumos, cat si derivatele. straight face
Daca tu ai inteles altfel, asta e problema ta.
Eu am vrut sa zic ca de Sf. Maria Mare ( 15 august ) se fac pomeni si parastasuri, iar numele se sarbatoreste de SF. Maria Mica ( 8 septembrie ).
Asa ca nu ma face pe mine inculta si needucata! Masoara-ti cuvintele. Uita-te in ograda ta inainte sa jignesti pe altii. Ai inteles?

| missouri a răspuns:

Myhaytza93 vad ca tu continui cu insultele.
Prefer sa cedez, decat sa ma cert cu tine. oh go on

| RaLuCa_7165 a răspuns:

Multumesc! pup! dwlk3

| adalove25 a răspuns:

Ms pup

| anyana a răspuns:

Cei ce poarta numele maria sau derivatele lui iti multumesc foarte mult in special eu:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dewtza daca te intereseaza, a fost un gest frumos din partea mea, nu esti obligata sa raspunzi mai ales daca esti pe langa subiect.
missouri prin raspunsul tau i-ai deranjat pe cei ce poarta numele, nu e problema ta daca asa se numesc ei sau daca te numeai tu asa trebuia sa iti faca cineva pomeni si parastasurilaughing
Ne mai intrebam de ce in Romania sunt atatia inculti si fara cei 7 ani de acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Missouri de fapt tu trebuie sa te uiti in ograda ta, erai pe langa subiect, nu trebuie sa vii tu si sa dai cu parerea.nici macar nu era adresata tie.mai uita-te si tu la TV sa vezi aia de ce au facut urari sau tu nu ai semnallaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti-am raspuns pentru ca m-ai intrebat daca am inteleswinkinggata, ajunge.