| ancabelmega a întrebat:

Loto 6/49: A folosit cineva metodele de generare numere la Loto 6/49 de pe www.schemeloto.ro? Mie mi-au iesit duminica 3 numere. Inca unu si luam si eu ceva :) Ceea ce vreau sa va intreb este daca stie cineva cate variante sunt la loto? Pentru ca vreau sa imi fac o statistica proprie la ceea ce s-a jucat pana acum.

Multumesc

6 răspunsuri:
| adeana a răspuns:

Bravo, cine joaca, castiga, nu? Pai, pune in continuare si poate nimeresti mai multe data viitoare.
Mergi la un sediu loto si iti explica acolo cum e cu varintele.
Succes.

| oana23madrid a răspuns:

Offfff daca as stii si eu variantele ce bine ar fi si eu sunt o visatoare la fel ca tine aici e vb de noroc eu mie nu mi-au iesit mai mult de 3 nr pana acum si joc cate 50 de bilete odata am incercat dar in zadar oricum bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru un castig sigur sunt 13 983 816 variante. Cum nu scrii o varianta, cum scad sansele! Da ai sigur categoria a 2-a. Daca nu scrii 6 variante ai sanse sa pierzi dar foarte mici. Cu cat scrii mai putine variante ai mai multe sanse sa pierzi. De la jumatate incolo, cu cat scrii mai putine variante ai mai putine sanse sa castigi. Cam asa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt 13 983 816 variante adica ai o sansa la 1 250 000 de extrageri.
Dar de fapt sansa asta se poate realiza atat la prima extragere cat si la extragerea 1 000 000 cat si la oricare din cele 1 250 000.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt a -ti mari sansele de castig foloseste programe care genereaza variante folosind anumite filtre. Un progr de genul asta gasesti la adresa www.LotoXP.ro

| claudiu_4029 a răspuns:

Coduril de la loto nu se pot genera deoarece acele numere care ies castigatoare sun prin tragere la sort