| nomad14 a întrebat:

M-am apucat de Poker cu prietenii mei, jucam doar de distractie, dar mai incolo pe banii si pentru asta vreau sa stiu ceva trucuri, fara site sa cumpar carte sau ceva de genu. Spuneti-mi ceva concret! Multumesc

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mai, cel mai bun truc este: sa te lasi de joc, pana mai ai casa, si lucruri prin casa.

| Bezea a răspuns:

In primul rand sunt mai multe tipuri de poker. In al doilea rand, te referi la poker live sau pe internet? Sa sti ca difera foarte mult cel de pe internet cu cel jucat face to face. Cand vorbesti de "trucuri" nu inteleg daca te referi la lucruri standard ca de exemplu "raise" sau la stil de joc in sine(ex: un stil mai agresiv si sa ii fortezi mana adversarului). Oricum cel mai important e sa joci ca sa ai o anumita experienta si dupa o sa adopti un stil de joc care ti se potriveste tie cel mai mult.

| darkcte_1548 a răspuns:

Concret.joaca si vei invata anumite trucuri de unul singur. Daca vrei totusi sa inveti mai repede, intra pe diverse site-uri si vei gasi tutoriale gratis sau poti cauta pe net carti (deasemnea gratis). Ai doua variante sa inveti poker...sa joci bazandu-te pe instinct sau sa studiezi. Desigur mai poti invata si de la cei din jur, chstii de finete, dar e foarte important sa ai si tu o baza, iar asta nu poate fi construita din cele auzite. Spor!