| anamaria91 a întrebat:

Ma adresez celor din Brasov sau care au trecut pe acolo si prin Poiana Brasov.

Pornesc joi seara spre Brasov iar trenul ajunge la 5 dimineata. As dori sa stiu unde pot lua un mic dejun bun si la un pret rezonabil.

A doua chestie ar fi unde as putea sa mananc in Poiana Brasov bine si, din nou, la pret rezonabil.

Multumesc!

1 răspuns:
| corado a răspuns:

In Brasov incearca sa ajungi in centru civic, la intrare in Piata Sfatului si intreaba de Andos (non stop, un restaurant pentru studenti)! Mananci foarte bine cu 12 lei! Sunt diferite meniuri mari la acest pret si pleci satula de acolo! Despre Poiana Brasov, nu stiu ce sa zic, nu prea am frecventat pe acolo! Apropo, dupa ce mananci poti face o plimbare prin Piata Sfatului si poti vizita cetatea veche a Brasovului cat si Biserica Neagra! Drum bun si distractie placuta!