| Razeph a întrebat:

Merita sa ma uit la anime-ul Trinity Blood? E ceva de capul lui?

6 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Da! mai ales ca o gasesti doua personaje cu nume romanesti;

| iulikka a răspuns:

Set 900 ani după un război apocaliptic între oameni şi vampiri, seria se concentrează asupra războiului rece în curs de desfăşurare între Vatican, guvernul uman, şi "Imperiul New omului", guvernul vampiric Metusala. Lupta de partea Vaticanului este Abel Nightroad, un Crusnik - un vampir care se hrăneşte cu vampiri. Un amestec de SF, fantasy, şi intrigi politice, deoarece unii din Vatican şi Imperiul să depună eforturi pentru pace,

| Иαяʋтσ a răspuns:

Da e super

| malina97 a răspuns:

Eu zic ca chiar merita sa te uiti la el in mai ales daca iti plac vampiri.Eu l-am vazut deja de 2 ori si ma impresioneaza de fiecare data:X.Numai ca nu am prea inteles sfarsitullaughing

| TwistedDemon a răspuns:

Da,e o combinatie intre Trigun si Hellsing-daca le-ai vazut.Doar sa nu iti placa prea mult deoarece sfarsitul nu te va multumi, autorul a murit inainte sa termine povestea asa ca sfarsitul din anime a fost improvizat.

| Roxynutsa a răspuns:

Dc nu te convingi singur/a?laughing