| CrishAici a întrebat:

Mheii. Mi-am facut un tricou personalizat acum cateva zile si nu stiu acum,daca il spal, poza de pe el se ia? Fundabatting eyelashes RAPID!

Răspuns Câştigător
| xBrokenArrow a răspuns:

Buna. Il poti spala, uite cum. Cel mai important aspect care trebuie avut in vedere este temperatura apei de spalare. Aceasta nu trebuie sa depaseasca temperatura de spalare indicata pentru folia adeziva ce s-a folosit pentru inscriptionare.
In general aceasta temperatura nu trebuie sa depaseasca 40º Celsius, insa exista cazuri in care temperatura apei de spalare nu trebuie sa fie mai mare de 30º Celsius. De asemenea, trebuie tinut cont de faptul ca nu trebuie folositi la spalarea textilelor inscriptionate, detergenti sau alte produse de spalare (inalbitori), care contin clor. Clorul afecteaza atat calitatea foliilor printate si imprimate pe tricouri, cat si celelalte materiale folosite la inscriptionarea textilelor. Totodata, afecteaza si adezivul acestora. Cam atat. See ya.

6 răspunsuri:
| mihaelutzamy a răspuns:

Spala-l pe dos, in acest mod nu se va lua si nu il spala la masina si temperaturi foarte ridicate. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ce calitate e. Se poate duce la prima spalare daca e facut prost.

| blondyna9o a răspuns:

Dupa prima spalare nu se ia, dar daca il speli foarte des o sa inceapa sa se duca... funda?

| lungumihai69 a răspuns:

Cel mai important aspect care trebuie avut in vedere este temperatura apei de spalare. Aceasta nu trebuie sa depaseasca temperatura de spalare indicata pentru folia adeziva ce s-a folosit pentru inscriptionare.
In general aceasta temperatura nu trebuie sa depaseasca 40º Celsius, insa exista cazuri in care temperatura apei de spalare nu trebuie sa fie mai mare de 30º Celsius.Clorul afecteaza atat calitatea foliilor printate si imprimate pe tricouri, cat si celelalte materiale folosite la inscriptionarea textilelor. Totodata, afecteaza si adezivul acestora. bafta

| Renox a răspuns:

In primul rand, iti recomand sa nu il speli la masina ci la mana, deoarece vitezsa rotatiilor de la masina de spalat iti pot afecta poza imprimata pe tricou, la mana poti spala in jurul imaginii si totul o sa fie OK, fara ati face griji. Salut

| MaxStefaan a răspuns:

Poti sa il speli sa zicem odata la 1 saptamna...nu se intampla nimic cu el stai linistit/awinking