| ramonna a întrebat:

Mi-am instalat Mozilla Firefox, navighez de pe el si merge foarte bine, dar am observat ca daca intru pe un site oarecare si are acolo reclame... daca dau click mi se deschide pe pagina cea veche de internet explorer (cea care o aveam inainte), ce sa fac ca pagina sa se deschida tot pe Firefox?

5 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Pentru a seta Mozilla Firefox ca browser default vei fi nevoit sa accesezi Tools -> Options... -> fila Advanced si la System Defaults ai grija ca, casuta "Always check to see if Firefox is the default browser on startup" sa fie bifata. Poti da si pe Check Now sa fi sigur ca este setat ca browser default.
O zi buna! happy

| shadovv a răspuns:

Seteazati Mozilla Firefoxu' ca browser principalwinking

| UnderGroundForMe a răspuns:

Trebuie sa stergi internet explorer si la doar mizilla daca nu merge insemna ca acea reclama a fost facuta pe internet exploreer nu ai cei face bafta

| đąиiعℓ a răspuns:

Probabil nu e navigatorul tau implicit iar ca sa schimbi asta apasa
unelte\optiuni\avansat si acolo bifeaza sa verifice intotdeanuna daca e

Răspuns utilizator avertizat