| anonim_4396 a întrebat:

Mi-e rusine ca nu stiu inca sa merg pe bicicleta. as vrea sa invat si am auzit ca in cateva ore, cu ambitie o sa reusesc. dar totusi cum fac sa-mi tin echilibru? Nu as vrea sa folosesc rotile ajutatoare.Va rade lumea de mine daca am 12 ani si nu stiu sa merg? cateva sfaturi va rog! funda!:*

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu va rade nimeni de tine, stai linistita :*

| Holocaust a răspuns:

Păcat că nu ştii încă să mergi cu bicicleta.Tot ce trebuie să faci este să încerci. E foarte simplu, atât timp cât ai curaj. N-o să te înveţe nimeni cum să-ţi menţii echilibrul. E ceva legat de instinct aici.Ai încredere în tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Lumine a răspuns:

Buna!
Daca nu vrei sa folosesti rotile ajutatoare roag-o pe mama ta sa te tina cat timp inveti sa-ti tii echilibru.Si nu te grabi, iar daca vei ca n reusesti nu te intrista deoarece si maine este o zi. Dar sunt sigur ca vei invata foarte repede cum sa-ti tii echilibru.

Succes!

| NemNUZ a răspuns:

Si care e problema daca nu stii sa mergi pe biciclete stii sa faci altceva incearca o zii sau doua cu roti ajutatoare sau daca nu vrei poti sa ii zici mamei tale sau tatalui tau sa te tina putin, eu iti recomand sa mergi prima data pe undeva unde e iarba ca s-ar putea sa cazi (crede-ma am patit-o laughing ) bafta