| TiberiuFasole a întrebat:

Niste idei de povesti horror?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era o noapte târzie. Kimm di Kattye erau in casa bunicilor. Mine era ziua in care iei vizitau parintii, in cimitirul de pe strada Warmless. Acea tristete apăsătoare ranea sufletele fetelor. Noaptea devenea din ce in ce mai scurta. Lumina soarelui palid sfasia picăturile de apa a ploii cu razele subtiri. Afara frigul napustise pe întreg orasul. Fetele urca in masina. Bunicul lor, conducea masina foarte încet. Cimitirul era din ce in ce mai aproape. Au ajuns. Pasii usori ai copilelor, se apropiau de cele doua cruci ude si înspăimântătoare. Lacrimile copilelor păreau nesfarsite. O clipa de neatentie, ai bunicii lor dispăruseră.
-Kimm, unde sunt papa si buni?
-Nu stiu...vino lângă mine.
Fetele erau singure, in întunericul unei dimineti ploioase. Frica le cuprindea din ce in ce mai mult. Din biserica se auzeau tilete. Fetele au ajuns repede acolo, iar, cu capul in jos, zăceau bunicii plini de sânge. Fata lor era complet desfigurata. Erau legati de mâini si de picioare.
-Kimm, Kattye...veniti la mine.
Vocea parintilor răsuna înfiorător din spate.
Fetele erau speriate. Usile sa incuiasera.
Doua siluete se ivesc in întuneric.
-Kimm am zis sa veniti la mamaaaaaaaa...
Fetele-Aaaaaaaaaaaa!
Si atunci...
De aici continui tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci, *ale ploii, *fetele erau desfigurate * si bunicii*
Eh, greseli de scriere... laughing

3 răspunsuri:
| Croampa a răspuns:

Jason( din filmele clasice cu jason).
Acum 20 de ani, in tabara cristal lake, o fata o innebunit si a decapitat o profesoara, copilul ei, a fost prezent cand propria sa mama a fost decapitata...
Peste 20 de ani( adica in prezent) toti tinerii care merg in tabara aia sunt omorati in cele mai fain feluri( eu rad ca vad oameni cu sabii in ei, sau decapitati etc.)
Dezvolta tu restul povestii( adica ce tineri merg in tabara si cum ii omoara).
Sper ca te-am ajutat! big grin

| Deaad a răspuns:

Vasile mergea noaptea prin padure cantand ''Cand eram baiet, paduri cutreieram''. Atunci a vazut o pisica siameza si a murit.