| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai stiu ce insemna caiet dictando laughing E caiet mic sau studentesc? Sau dictando=cu linii cum au caietele normale (ca mai exista si Tip 1 si Tip 2 laughing
Si caiet A4 e caiet mic?
Si caiet A5 care e?

5 răspunsuri:
| ViseMaicăVise a răspuns:

Caietul dictando e cel cu linii "normale" (nu tip 1 sau tip 2) si poate fi si mic si studentesc.
Caietul A4 e studentesc (mare) si A5 e mic. Sper ca te-am ajutat happy si spor la deosebit caietele!

| BlackBVB a răspuns:

Caiet dictando inseamna caiet fara linii ajutatoare cum e tip 1 sau tip 2 siu nu conteaza marimea
caietele A4 e cat un caiet studentesc
nu exista caiet A5 dar daca vrei sa stii cat e deschide un caiet studentesc la mijloc si rupe foile alea

| Bobytza97 a răspuns:

Caiet A4 eeste dala studentesc
Dictando este caiet mic cu linii cum au caietele normale big grin

| Diabl0 a răspuns:

Dictando e ala cu linii. studentesc e ala mare, dublu cat unu mic. a5 cred ca e mai mare ca a4. a4 cam cat ala studentesc aproximativ.

| Vladutzel24 a răspuns:

Da, si eu stiam ca tot alea cu liniute orizontale stiam ca sunt caietele dictando. Cred ca iti poti da seama mai bine daca te uiti pe aici http://www.papetarie.ro/hartie-si-etichetare/caiete-si-blocnotesuri