| scumpica_3107 a întrebat:

ORACOL

1. Un cuvant de inceput:
2.Numele tau real:
3. O porecla
4.Varsta ta:
5. Orasul unde locuiest:
6. Ce fel de filme preferi?
7. Ce fel de carti preferi
8. Te crezi un soarece de biblioteca pentru ca citesti des carti?
9.Esti pasionat de arta?
10. Unde ai vrea sa locuiesti?
11. Ce bauturi preferi?
12. Ce mancaruri preferi?
13. Ce fructe preferi?
14. Ce desert preferi?
15. Ce animale ai?
16.Esti sadic/a?
17.Esti dependet/a de messenger?
18. Ce culori preferi?
19. Ce zodie esti?
20. Ce preferi mai mult:calculatorul sau laptop-ul?
21. Ce masina ai vrea sa ai?
22.Ai vrea sa fie tunata? Daca da, explica si cum.
23.Preferi masinile decapotabile?
24. Ti-ai dori un scuter?
25.Ai o sora/un frate? Daca da, cum il/o cheama?
26. Ce carte citesti in acest moment?
27. Ce materie preferi cel mai mult? Explica
28. Ce materie urasti? Explica.
29.La ce materie te descurci cel mai bine?
30.La ce materie te descurci cel mai prost
31.Esti pregatit/a sa trecum la capitoul DRAGOSTE?
32.Ai vreun/vreo iubit/a?
33.Cum il. o cheama?
34.Cati ani are?
35.Descrie-ti iubita/iubitul intr-un cuvant.
36.Cum ai vrea sa fie iubitul/iubita visurilor tale?
37. ce apreciezi cel mai mult la un baiat/o fata?
38.Crezi ca poti sa faci primul pas intr-o relatie?
39. Daca o persoana te place, iar tu o placi ce faci?
40. Daca iubitul/iubita te inseala il/o ierti repede?
41.Cum ai reactiona daca ti-ar da papucii?
42.Esti de acord sa trecem la capitolul PRIETENIE?
43.Cum il/o cheama pe prietenul/a ta/tau cel/cea mai bun/a?
45.De cat timp sunteti cei mai buni prieteni/cele mai bune prietene?
46. Ce te-a facut sa il/o alegi ca cea/cel mai bun/a prieten/a?
47. Ce preferi mai mult intr-o relatie de prietenie?
48. Ce parere ai despre mine?
49. V-a placut oracolul meu?
50. Dati-mi un sfat.

love strucklove strucklove strucklove strucklove struck
35.

11 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Vai ce-mi place să completez din astea :X
1.Un cuvant de inceput: Neaţa.

2.Numele tau real: Cristina.

3. O porecla: Vivian.

4.Varsta ta: 16

5. Orasul unde locuiest: Sighet

6.Ce fel de filme preferi? Psihologice

7. Ce fel de carti preferi? Tot d-alea.

8.Te crezi un soarece de biblioteca pentru ca citesti des carti? Nu chiar, citesc doar cât mi se pare sănătos big grin

9.Esti pasionat de arta? Da.

10. Unde ai vrea sa locuiesti? Finlanda

11.Ce bauturi preferi? Vodka, Schweppes, berea laughing

12. Ce mancaruri preferi? pizza cu mult caşcaval laughing

13.Ce fructe preferi? grapefruit

14. Ce desert preferi? clătite cu nuci şi sos de ciocolată

15.Ce animale ai? nu am sad

16.Esti sadic/a? Da.

17.Esti dependet/a de messenger? Nu chiar happy

18. Ce culori preferi? Negru, alb, roşu, albastru închis.

19.Ce zodie esti? Peşti

20. Ce preferi mai mult:calculatorul sau laptop-ul? calc happy

21.Ce masina ai vrea sa ai? Nu vreau să am laughing

22.Ai vrea sa fie tunata? Daca da, explica si cum. No answer.

23.Preferi masinile decapotabile? Nu.

24. Ti-ai dori un scuter? Hmm... da big grin

25.Ai o sora/un frate? Daca da, cum il/o cheama? N-am big grin

26. Ce carte citesti in acest moment? Sacrificiul din miezul iernii de Mons Kallentoft

27.Ce materie preferi cel mai mult? Explica: engleza, pentru că fără să ştii puţin din ea, eşti pierdut în lume

28. Ce materie urasti? Explica: franceza, pentru că nu-mi foloseşte la nimic.

29.La ce materie te descurci cel mai bine? alea de specialitate happy

30.La ce materie te descurci cel mai prost: educaţia fizică laughing

31.Esti pregatit/a sa trecem la capitoul DRAGOSTE? Yep happy

32.Ai vreun/vreo iubit/a? Nu.

33.Cum il.o cheama? Nicicum laughing

34.Cati ani are? ia intreabă-l laughing

35.Descrie-ti iubita/iubitul intr-un cuvant. Inexistent big grin

36.Cum ai vrea sa fie iubitul/iubita visurilor tale? Ioi. Complicat răspuns. Prea complicat de fapt ca să scriu acum laughing

37. Ce apreciezi cel mai mult la un baiat/o fata? Puterea caracterului

38.Crezi ca poti sa faci primul pas intr-o relatie? Doar dacă îmi place la nebunie tipu' laughing

39. Daca o persoana te place, iar tu o placi ce faci? Ne complacem laughing

40. Daca iubitul/iubita te inseala il/o ierti repede? Nu iert aşa ceva.

41.Cum ai reactiona daca ti-ar da papucii? Eh, n-a fi ultimu' big grin

42.Esti de acord sa trecem la capitolul PRIETENIE? Da big grin

43.Cum il/o cheama pe prietenul/a ta/tau cel/cea mai bun/a? Ca pe mine laughing

45.De cat timp sunteti cei mai buni prieteni/cele mai bune? prietene? De vreo 5 ani laughing

46. Ce te-a facut sa il/o alegi ca cea/cel mai bun/a prieten/a? Păi dacă mă suportă şi îmi e alături întotdeauna big grin

47.Ce preferi mai mult intr-o relatie de prietenie? Sinceritatea

48. Ce parere ai despre mine? Presupun că eşti curioasă de felul tău. happy

49.V-a placut oracolul meu? Yeah.

50. Dati-mi un sfat. Niciodată să nu combini vin cu whiskey.

| IIIx333III a răspuns:

1.Un cuvant de inceput: Sall'zZ.

2.Numele tau real: Adrianabig grin.

3.O porecla: Adry.

4.Varsta ta: 12 ani si jumatate

5. Orasul unde locuiesti: Bucuresti

6.Ce fel de filme preferi? Comedie, actiune.

7.Ce fel de carti preferi: fara carti e mult mai binelaughing

8.Te crezi un soarece de biblioteca pentru ca citesti des carti? Nu... nu prea citesc cartitongue

9.Esti pasionat de arta? Nu prealaughing

10. Unde ai vrea sa locuiesti? In Londra...

11.Ce bauturi preferi? Apa plataa:X

12.Ce mancaruri preferi? Prajiturilaughing

13.Ce fructe preferi? Mere...big grin

14.Ce desert preferi? Cornulete facute de mine:X:X

15.Ce animale ai? Un motanelbig grin.

16.Esti sadic/a? Nuuuuu!

17.Esti dependet/a de messenger? Da...batting eyelashes

18.Ce culori preferi? Negru, bleu, mai multe.

19.Ce zodie esti? Capricornbig grin.

20.Ce preferi mai mult:calculatorul sau laptop-ul? Pai as prefera laptopul, dar am calculatorlaughing

21.Ce masina ai vrea sa ai? BMW:X

22.Ai vrea sa fie tunata? Daca da, explica si cum. Nu, normalabig grin

23.Preferi masinile decapotabile? Oooo da!

24.Ti-ai dori un scuter? Sincer nu.

25.Ai o sora/un frate? Daca da, cum il/o cheama? Nu amcrying

26.Ce carte citesti in acest moment? Amintiri din Copilarie, ca avem tema la scoalalaughing

27.Ce materie preferi cel mai mult? Explica Sportul este si el o materie. Explicatie: pentru ca ma distrezlaughing

28.Ce materie urasti? Explica. Istoria. E grea si nu prea te ajuta nimic daca nu vrei sa lucrezi in domeniulaughing

29.La ce materie te descurci cel mai bine? La limba engleza si romana.

30.La ce materie te descurci cel mai prost. La istorielaughing

31.Esti pregatit/a sa trecum la capitoul DRAGOSTE? Nu prea... de abia m-am despartit de prietenul meucrying

32.Ai vreun/vreo iubit/a? Am avut ieri.

33.Cum il.o cheama? Il chema Robertcrying

34.Cati ani are? Avea 12 anisad

35.Descrie-ti iubita/iubitul intr-un cuvant. TRADATOR!

36.Cum ai vrea sa fie iubitul/iubita visurilor tale? Oricum, acum nu mai am preferinte. Important e sa ma iubeasca!

37.ce apreciezi cel mai mult la un baiat/o fata? Sinceritatea si simtul umorului.

38.Crezi ca poti sa faci primul pas intr-o relatie? Da.

39. Daca o persoana te place, iar tu o placi ce faci? Incerc sa fiu impreuna cat mai mult timp cu persoana respectiva.

40. Daca iubitul/iubita te inseala il/o ierti repede? NU!

41.Cum ai reactiona daca ti-ar da papucii? As plange mult timp, asta chiar s-a intamplat asearacrying

42.Esti de acord sa trecem la capitolul PRIETENIE? ok.

43.Cum il/o cheama pe prietenul/a ta/tau cel/cea mai bun/a? Ioana:X

45.De cat timp sunteti cei mai buni prieteni/cele mai bune prietene? De 4 ani.big grin

46.Ce te-a facut sa il/o alegi ca cea/cel mai bun/a prieten/a? Pur si simplu ne completam reciproc. Suntem diferite, dar ne distram bine impreunabig grin.

47.Ce preferi mai mult intr-o relatie de prietenie? Have fun girlsbig grin

48.Ce parere ai despre mine? Esti foarte sociabilalaughing

49.V-a placut oracolul meu? Dapz.

50. Dati-mi un sfat. Hmmm... tine-o tot asa!

| dydy1 a răspuns:

1.Bunaaaa
2.Andreea Diana
3.
4.17
5.Bacau
6.horror
7.de dragoste
8.nu.citesc pentru ca imi place
9.nu:d
10.Miami
11.cu alcool:d
12.salate
13.capsuni,cirese,ananas
14.de toate:d
15.un catel
16. putin
17.nu
18.mov,albastru
19.balanta
20.calculatorul
21.ferrari:d
22.nu
23.nu
24.nu.imi doresc motor:d
25.da,Andrei
26.Draga John de Nicolas Sparks
27.franceza
28.chimia.nu pot sa o inteleg si am si o profa cretina
29.romana
30.nu am asa ceva.ma descurc la toate
31.yes
32.da
33.vlad
34.21
35.vorbaret:d
36.un om cu creier
37.atitudinea
38.nu
39.astept:d sa faca el primul pas
40.niciodata
41.as face misto de el
42. daaaaaa
43.Georgiana
44.----
45.din clasa a5a cu G
46.e calma :d prietenoasa
47.sinceritate
48.nu te cunosc:d
49.da
50.tine-o tot asa:d

| ZapaciLaa a răspuns:

1. Olla!
2. Anamaria
3. Blondina
4. 12 ani
5. Lugoj
6. De groaza
7. Gen Capitan la 15 ani
8. Nu
9. Da
10. In Constanta
11. Pepsi
12. Supa cu piure si ceafa la gratar, ori pizza sau macaroane happy
13. Bananele :X
14. Budinca de cacao
15. Nu am
16. Nu cred...:S
17. Cam da.big grin
18. Mov si albastru :X
19. Leu happyhappyhappy
20. Calculatorul
21. Jaguar
22. As vrea sa fie tunata. Da il pun pe fratemiu sa se gandeasca la detalii laughing
23. Nu
24. Nu
25. Frate...Cristi
26. Cuore inima de copil
27. Sport. Imi place.
28. Mate. O urasc happy
29. Romana
30. Istorie si geografie
31. Da
32. Nu dar plac pe cineva.
33. Tavy
34. Tot 12
35. Orgolios
36. Blond cu ochi albastrii
37. Comportamentul
38. Da
39. Nimic. Astept sa vad ce face el.
40. Nu
41. F urat
42. Da
43. Prietena cea mai buna: Iuliana, Prietenul cel mai bun: Lorenzo
44. Cu ea din clasa a doua cu el din clasa intai.
45. Sunt multe lucruri, dar mai ales sinceritatea.
46. Intelegerea.
47. Esti de treaba.
48. Da.
49. Nu te indragosti la prima vedere.

Sa stii ca ai sarit peste intrebare cu nr 44winking

| MariaIoana a răspuns:

1 Salut
2 Mariaioana happy
3 Defny
4 20
5 Birmingham, Anglia
6 Horror
7 tot ce e poezie
8 uneori,cam da, dar cum iti spuneam, doar poezii big grin
9 Da, pictura pe unghii happy
10 Vreau acasa... In Satu Mare crying
11 Martini
12 Sarmale si cartofi prajiti
13 Pepene galben
14 Inghetata de ciochi
15 O fetita bichon maltese, un baietel bichon bolognese, o pisica, si un ciobanesc mioritic big grin. toti sunt in casa, in afara de al'mare big grin
16 Nu
17 De obicei nu, insa de cand m-am mutat aici, folosesc mult messu ca sa vb cu ai mei
18 negru pink albastru turcoaz
19 capricorn
20 orice, insa eu am laptop
21 Am un opel tigra cabrio
22 Imi place asa cum e
23 Nu neaparat, asta asa s-a nimerit sa o iau
24 nop
25 nop
26 Acum nimic
27 Pfff, am terminat scoala, dar adoram literatura
28 Nu imi placea matematica, noroc ca am facut doar in clasa a 9 laughing (am term.liceu de arta si de aceea nu am facut mate)
31 hai
32 Da, sot :p
33 Andrei
34 30
35 "ok" :p
40 orice om greseste, insa, la asta nu as avea un raspuns...
41 La noi e mai complicat.divort.acte,bani in vant, alea alea.asa ca mai bine ne impacam laughing)
42 hai
43 Nu am
48 Pffff ce sa zic, nu am avut "informatii" ca sa pot sa imi fac o parere
49...da,ce sa zic.imi era dor de vremurile cand aveam si eu o gramada.de aceea l'am si completat :p
50 Sa fii mereu tu insuti si sa nu te schimbi pentru nimeni!

| scumpica_3107 explică:

Va multumesc tutuor si celor care o sa mai raspundeti la oracolul meu. sper sa fii fost sinceri si in acelasi timp sa va fi distrat un pic completand acest oracol love strucklove strucklove strucklove struck

| DidiLovesYou a răspuns:

1.Buna!
2.Denisa
3.Demy(nu ma intreba dclaughing )
4.13
5.Mihailesti-Giurgiu
6.De dragoste,actiune, fantezie, familie etc
7.La fel de dragoste, suspans, fantezieetc
8.Nu citesc des carti si nici daca as citi nu mas credelaughing
9.Nu
10.Langa scoala meabig grin
11.Pepsi,fanta,lipton etc
12. Pizza, cartofi prajiti etc
13.mere,pere,portocale,kiwi,banane etc
14.Inghetata,clatite,gogosi.
15.2caini,un papagal, 2 pisici, gaini si ratebig grinlaughing
16.Nulaughing
17.Cateodata rolling eyes
18.Rosu,Mov,Roz
19.Rac
20.Laptop-ul
21.Decapotabila rosiebig grinlaughing
22.Neah
23.Da:X
24.Nu mie cam frica sa merg pe scuterhappy
25.N-am
26.Nici una am terminat Damnare de Lauren Kate
27.thinking Greu de spus sa zicem sportullaughingE ora in care putem face ce vremlaughing
28.Geografia.E sever profulaughing
29.Romana(desi nu-mi placelaughing )
30.Ma descurc la toata dar cele mai mici note le am la Franceza si la Mate am cate un 8big grin(si nu nu sunt tocilaralaughing )
31.Da
32.Nu
33.-
34.-
35.-
36.Sa fie cat de cat dragut, sa aiba incredere in mine, sa fie de treaba si de gasca si cel mai important sa nu fie un mototollaughing
37.Sinceritatea,increderea,felul cum vorbeste
38.Nu(sunt foarte timida :-s)
40.Nu sincer i-as da papucii si daca ar venii la mine sasi ceara scuze atunci poate i-as mai da o sansa
41.I-as da cu ei de caplaughingGlumesc i-as spune bine foarte bine ca ai facut u pasu asta ca eu vroiam sa o fac de mult da nu stiam cum sa-ti spunlaughing
42.Da
43.Lavinia
45.De 5 anibig grin
46.Ea ma intelege
47.Sinceritatea si cel mai important increderea
48.Nu te cunoschappy Dar as vreabig grin
49.Da!
50.Tine-o tot asawinking

| PrajituricaCuFrisca a răspuns:

1sall.2Patru denisa3.Denny4.115.Pitesti6.comedie.7.magie.8.uneori.9.da.10.constanta.11.apa.12.Omleta.13.capsuni.14.clatite.15.detoate.16.uneori17.da

| DenizaVonDe a răspuns:

1.cf?
2.Denysa
3.Deny
4.12 ani si 7 luni
5. Bucuresti
6.Horror Drama Thriller Actiune Aventura SF
7.pentru sanatatea dumneavoastra evitati excesul de scoala, invatat si CITIT.laughing
8.nuuuuuuuuuuu! :-&
9.da...nu stiu daca editarea pozelor si desenatul e chiar arta! big grin
10.Brazilia
11.Sucuri, Cocktailuri...
12. Dulciuri big grinlaughing=p~
13.exotice...mango (in special)
14.Mousse di cioccolate (se mananca cu piscoturi=p~)
15.Un hamster
16.Yep! devil
17.Yep Yep Yep!
18.Negru Rosu Argintiu Auriu
19.Balanta
20.laptop (da am calculator)
21.Peugeot
22.Neah!
23.Daaaa
24.Nu am ce face cu elbig grinlaughingrolling on the floor
25.Nu am! cryingcryingcrying
26.yawn nimic yawn
27.Desen! explicatie:nu facem nimic
28.Biologia! explicatie:imi vine sa vomit cand aud de ea:-&! cine draq are nevoie de biologie? phbbbbt
29.Religie Romana Engleza Istorie Desenlaughing
30.Biologielaughing
31.Nuu! Il iubesc da frumosu nusi da seama crying :*
32.O sa am daca isi da seama ce simt pentru el
33.Alex :*:X:X:* crying
34.13
35.Extraordinar:*:*:*:X:X:X
36.Sa ma iubeasca...Da sa arate si bine!
37.Simtul umorului, sinceritatea, sensibiliateta.
38.Nu
39.las sa treaca timpul! daca neam inteles bine pan acum trebuie sa ne intelegem si mai tarziu.
40.nu!
41.as plange zile si nopti.
42.mai bine
43.Cristina
45.4 ani
46.e sinera, are simtul umorului, nu face glume proaste, nu avem secrete, ne ajutam reciproc.
47.sinceritatea
48.nu te cunosc da se vede ca esti sociabila si "curioasa"(sa aflii despre altii)
49.perfect
50.continua...esti buna la oracole

| Kiddu4Strange a răspuns:

1. Un cuvant de inceput: Heeei

2.Numele tau real: Alexandra I.

3. O porecla : Alle sau Alex

4.Varsta ta: câțiva anișori...

5. Orasul unde locuiest: Suceava

6. Ce fel de filme preferi? Comedie, Dramă, Horror etc.

7. Ce fel de carti preferi : Nu mă pasionează.

8. Te crezi un soarece de biblioteca pentru ca citesti des carti? : Dap, și în același timp sunt regina Angliei o, o

9.Esti pasionat de arta? Nu.

10. Unde ai vrea sa locuiesti? Londra happy

11. Ce bauturi preferi? Redbull, Sprite, Pepsi, Cola etc.

12. Ce mancaruri preferi? Mai multe

13. Ce fructe preferi? Mai multee.

14. Ce desert preferi? Pff..IDK!

15. Ce animale ai? O pisicuță, un cățel și la țară am găini laughing)

16.Esti sadic/a? Nu!

17.Esti dependet/a de messenger? Nu pot spune chiar DEPENDENTĂ!

18. Ce culori preferi? Mov, negru.

19. Ce zodie esti? Gemeni.

20. Ce preferi mai mult:calculatorul sau laptop-ul? Laptop-ul!

21. Ce masina ai vrea sa ai? Nu știu.

22.Ai vrea sa fie tunata? Daca da, explica si cum. Nu!

23.Preferi masinile decapotabile? Da, sunt cool!

24. Ti-ai dori un scuter? Pff no! Urăsc scuterele!

25.Ai o sora/un frate? Daca da, cum il/o cheama? Un frate, Alexandru big grin

26. Ce carte citesti in acest moment? De ce aș citit o carte acum?

27. Ce materie preferi cel mai mult? Explica Engleza și mate. explicața: Pur și simplu,

28. Ce materie urasti? Explica. Româna. explicația : prof tâmpit.

29.La ce materie te descurci cel mai bine? Engleza.

30.La ce materie te descurci cel mai prost? Istorie/geografie

31.Esti pregatit/a sa trecum la capitoul DRAGOSTE? YES!laughing
32.Ai vreun/vreo iubit/a? Da love struck

33.Cum il. o cheama? Florin big grin

34.Cati ani are? câțivawinking

35.Descrie-ti iubita/iubitul intr-un cuvant. PERFECT!

36.Cum ai vrea sa fie iubitul/iubita visurilor tale? Ca iubii meu de acum love struck

37. ce apreciezi cel mai mult la un baiat/o fata? Încrederea, simțirea.

38.Crezi ca poti sa faci primul pas intr-o relatie? Desigur.

39. Daca o persoana te place, iar tu o placi ce faci? Vorbesc cu el.

40. Daca iubitul/iubita te inseala il/o ierti repede? Nu chiar...

41.Cum ai reactiona daca ti-ar da papucii? Probabil aș suferi mult. Și i-aș demonstra ce a pierdut

42.Esti de acord sa trecem la capitolul PRIETENIE? Dap.

43.Cum il/o cheama pe prietenul/a ta/tau cel/cea mai bun/a? Mihaela.

45.De cat timp sunteti cei mai buni prieteni/cele mai bune prietene? de anul trecut happy

46. Ce te-a facut sa il/o alegi ca cea/cel mai bun/a prieten/a? Păi e singura care mă înțelege.

47. Ce preferi mai mult intr-o relatie de prietenie? Încrederea

48. Ce parere ai despre mine? Nu te cunosc.

49. V-a placut oracolul meu? Dap.

50. Dati-mi un sfat?

| Andrada11 a răspuns:

1.Buna
2.Andrada
3.Ciki
4.14 ani
5.Lupeni,hd
6.Politiste
7.Alea de creditlaughing
8.Nu citesc carti
9.Nu
10.Paris.
11.Apa minerala, suc.
12. Pizza, prajituri, multe.
13.Struguri
14.Tort.
15.Nu mai amsad
16.Nu
17.Nu prea.
18.Negru,roz,galben...multe
19.Leu
20.Laptop.
21.Lamborghini
22.Nu
23.Daaaaa
24.Nu
25.Nu am
26.Baltagu...ca o am ca lectura la scoalalaughing)
27.Sportul.pentru ca stam pe bancalaughing)
28. Civica.pentru ca nu imi place de profa`laughing
29.Matelaughing
30.Romana(da la literatura)laughing
31.Da
32.Nu
33.~
34.~
35.~
36.~
37.Sinceritatea
38.Da
39.Incerc a fiu cat mai mult timp cu acea persoana
40.Nu
41.Nici cum
42.Da
43.Alexandra
45.1 an
46.nu stiu.s-a intamplatlaughing
47.~
48.Esti sociabilalaughing
49.Da
50.Tine-o tot asa:*:*