| reginanoptii a întrebat:

Plzz. care sunteti acum pe TPU. va rog dati`mi si mie o compunere de iarna dar sa fie compusa de voi(maxim 5 pagini) am ca tema pentru. vacanta va dau cateva cuvinte sa va inspirati :padure, iarna, copii, zapada, fulgi, Mos Craciun, spiridusi, Craiasa Zapezilor, Mos Nicolae, sanie, turturi, animale, gheata, raceala, cadouri, veselie, obiceiuri (malanca, jidaani, ursi etc.), soba, liniste in sat, cozonaci, racituri, colinde, brad, globuri, beteala, porc, icoane, Iisus, Maica D-lui, felicitari, vacanta, bunici, scoala, profesoare, ghirlande, cai, boi, trasuri, peisaj, caldura, paturica, TV, instalatie, om de zapada, munte, manusi, fular, bulgareala, masini, lanturi, acadele, cerb, nailon, intuneric, revelion, sampanie, tren, ulita, banca, pachet, strainatate, biserica, spovedanie, impartasanie, cauciucuri de iarna, siropuri, costum national, serbari, ghete, blana, sanius, patinoar, patine, lumanare, vis, ingeri, mielusel, camin, derdelus etc. Sa fie cu citate, cu versuri

dau fundita la primul care mi-o trimite va rog cat mai repede.

7 răspunsuri:
| GaBBiii a răspuns:

Mai bine sa te-o faci singura! Nu trebuie dupa aia sa te lauzi cu munca altuia!
Iti dau un sfat:Citeste mai intai poezii de iarna si apoi iei expresiile frumoase si le pui in compunere!

| DeNyyy a răspuns:

Ti-o fac. dar te rog zi-mi in privat.tre sa folosesc toate cuvintele astea?

| andreeaemmma a răspuns:

Vai draga da ti-e greu sa-ti faci tema? Cine crezi ca iti compune acum pe loc 5 pagini despre iarna ca tie ti lene sa iti faci... Poti cauta pe google daca nu ai inspiratie. Ce ar fi sa faca toti asa?
Serios acum fara suparare... TPU. nu este pentru TEME!

| kidu03 a răspuns:

Pai depinde in ce cls esti. Pot sa iti dau cateva idei.

| PufuleţiCuCaramel a răspuns:

Sa ne inspiram?
vai draga...
si tu, in timp ce noi, iti facem tema, ce faci?
stai si butonezi pc-ul?
fa-ti draga tema si inspirate tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce vrei sa iti faca cei de pe TPU iti e lene?

| reginanoptii explică:

Stiu ca TPU nu e pentru teme... dar nu am deloc inspiratiecrying Dar nu trebuie toate cuvintele