| GaBrIeLa1994 a întrebat:

Pot folosi in continuare carnetul de elev pentru biletul de tren redus pana la sfarsitul anului chiar daca nu mai sunt la scoala desi carnetul e vizat pe anul 2013-2014? Avand in vedere ca mai sunt doar cateva zile din acest an as vrea sa fac niste escalade happy

5 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Îl poți folosi până în anul școlar viitor până prin octombrie când va trebui să-l vizezi pe 2014-2015.
Baftă!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e vitza pe 2013-2014 inseamna ca a fost vizata pentru anul scolar in curs. poate vroiai sa zici 2012-2013

| dannyel86 a răspuns:

Pisicelll are dreptate. Poti beneficia de reducere pe transport pana in vara, cand se incheie anul scolar, dar si prelungire pe timpul verii, daca nu esti in an terminal (pana se vizeaza din nou carnetul, in toamna). Se cere doar carnetul de elev pentru a face dovada de "invatacel", iar daca e vizat pe tot anul scolar, nu vei avea probleme. Nu te verifica nimeni daca mai faci scoala sau nu.

| AndyLavy a răspuns:

Da. poti merge. E vizat pe anul de invatamant 2013-2014, adica e valabil pana in vara.

Răspuns utilizator avertizat