| KagomeHigurashiLoveInuyasha a întrebat:

Povesti de groaza imi puteti spune? S-au daca vi s-a intamplat ceva staniu povestiti va roog.Fra site-uri va roog!
Multumesc!happy

Daca ma speriati inact sa ma faceti sa tremur va voi ajuta cu o fundita!happyhappykisskisskisslove strucklove strucklove struck

9 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

intr-o vara, acum doi ani cand aveam vreo 11 ani bunicul a venit pe la mine.El e de
obicei e foarte ciudat.In copilarie a fost impuscat de un soldat neamt in umar.In seara
aceea el a dormit cu mine si sforaia ingrozitor, si nu am inchis un ochi toata noaptea.
Cand dau sa adorm un sunet se aude din sufragerie ca de pian(in sufragerie am pian)
Ma duc sa vad cine canta.Cand ajung in pragul usi mai ca imi bubuie inima.
Bunicu statea pe scaun, canta la pian si ma privea cu niste ochi ca de sarpe.Am inchis ochi, m-am
intors si am fugit in pat.Cand ajung acolo aud sforaitul bunicului meu.Ridic plapuma si il
vad dormind.Dar cum se poate? Era in sufragerie.Ei nu mai conteaza.A doua zi multi vecini ni s-au
plans ca nu au putut sa doarma din cauza zgomotului care venea din apartamentul nostru.De atunci
nu am mai cantat niciodata la pian.(pe care ni l-a dat bunicu

| RomanMandruPanaMor a răspuns:

Cand vad ce intrebari si ce postati, ma i-a cu groaza?(Pana si Frankestein avea unpic de creier, dar voi nu). Pune mana pe o carte, daca esti fascinat/a de astfel de povesti!
Sau cititul nu-i destul de cool pentru voi!

| djnino a răspuns:

Pai eram la un prieten acasa el se uita la televizor eu am mers sa il chem pe afara iar dintr-o data se ia lumina,Nu vedem nimic dar aveam telefonul la mine si am vrut sa iesim afara amandoi dar nici unu dintre noi nu putea deschide usa atunci ne-am speriat amandoi de moarte ia-r dintrodata se aprinde televizorul,dar doar televizor si am uitat sa spun ca el avea un lant pe masa ia-r dupa toate astea lantul era rupt in bucatele dar mda se poate sa il rupi in bucatele dar era din cauciuc deci se rupe mai greu ia-r a doua zi cand m-am dus la el am auzit un zgomot din baie... apoi am mers sa vedem ce e in baie nimic,apoi din camera si tot asa, mai incolo am iesit afara si nu sa mai intamplat nimic ciudat dar nu m-am mai dus la el, acum a vandut casa si nu se mai intampla asa ceva doamne fereste

| djnino a răspuns:

Si mai am ceva odata pe la 7-8 ani ni s-a intamplat camca Username dar mult mai ciudat incepe asa
Eu eram in bloc stateam si ma jucam cu prieteni ia-r dintrodata vine o femeie care avea nu stiu exact ce in mana,femeia accea s-a dus altundeva noi toti cei din bloc am vazut-o ca a mers i-ar dupa ce nu sa mai vazut a aparut din nou ea cu acelasi lucru ciudat in mana si a spus aceleasi lucruri ca cealalta,La noapte s-a auzit zgomote ciudate de pe scara vecina atunci m-am speriat foarte tare timp de o saptaman tot asa era apoi saptamana urmatoare se auzeau la noi pe scara dar cu tot asta eu stateam acolo si ma uitam i-ar se inchide usa si se ea curentu ia-r toata scara a iesit acolo era foarte ciudat un vant foarte puternic a venit dar usa era inchisa imposibil de deschis cel putin toata lumea a incercat asta probabil era de la vant dar nu imi explic faptul vantului puternic si zgomotele apoi revine lumina usa tot nu se putea deschide apoi prin zona era un hot de covoare nu glumesc,i-ar acel hot era afara apoi dintrodata hotul acela nu se mai putea misca de loc i-ar eu ma simteam foarte ciudat dar chestia ciudata este ca cand s-a deschis usa avea un semn ciudat pe ea semnul a fost sters, a fost pe toate usile de la scara de pe care se zvoneste ca a fost "fantoma" dupa doua luni sau cam asa ceva i-ar am vazut-o pe femeia aceea i-ar in ziua aceea se auzeau zgomoete pe toata strada ia-r eu si inca doi prieteni am vazut ceva la geam cu parul sculat in sus ca la goku, apoi dispare iar asnoapte cand m-am pus in pat am vazut din nou fata acea la geam iar atunci am fugit la maicamia si la taicamio
PS:Aveam 7-8 ani nu cred ca voi nu v-ati fi speriat in locul meu

| djnino a răspuns:

Orkm erau vrajeala toate asteahappy
laughing

| sweetlollypop a răspuns:

Acum un an mi s-a intamplat ceva super ciudat, eu stau in Galati si la noi aici exista o casa numita Toto unde se zice caa este fantoma unei mirese care s-a spanzurat inainte de nunta, iar eu impreuna cu niste prieteni " Hai, ma noi smecheri sa mergem acolo nu e nimic de speriat " Dar cand am ajuns acolo nu stiam ce sa fecem sa intram sau sa o luam la fuga cat ne tin picioarele? Am hotarat sa intram. Am urcat primul etaj nu ni s-a parut ni de speriat numai ca ni se stricasera telefoanele am facut poze super ciudate care in a 2 a zi nu le mai aveam in starea buna care era. Dar la subsol, doamne ce ne-am mai speriat! Era rochia miresei acolo chiar este o rochie de mireasa patata cu sange. Si ne-a fost super frica pentru ca infata casei de acolo stau 2 rromi care te inchid in casa ia daca te prind acolo, iar noi am fost nenorcosi si i-am gasit acolo la iesire "ce sa mai facem acum?" Am asteptat pana s-au intors amandoi cu spatele si amluato la o fuga, lasam flacari in urma noastra. A si am uitat sunt 3 case Toto in Galati. Una in Tiglina si celelalte la iesire din Galati spre Braila si spre Vanatori.

| KagomeHigurashiLoveInuyasha explică:

Ii multumesc fff mult lui USERname si lui dj nino pentru raspunsurile lor ca pana acum doar ei au raspuns serios! Si sa stii draga UnBaiat sa stii ca am citit astfel de carti si acum astept sa apara volumul sapte din seria |"Vraciul" dar tu tragi concluzii pripite si nu te gandesti inainte sa scrii ceva.Dar daca mie imi plac povestile astea si vreau sa aflu mai multe de la voi nu cred ca ai tu vreo problema cu asta sa stii. Daca tot te dai tu mare ca citesti, ca din cate ai scris eu cred ca citesti foaarte mult.Sau stai putin! S-ar putea ca tu sa fii genul de persoana care critica pe altii dar nu se uita la el. Oare tu chiar atat de mult citesti incat sa ai tupeul sa spui cuiva ca de ce nu citeste?! Ca eu ma gandesc ca tu la viata ta ai citit la carti incat nici nu le mai stii numarul!laughing Spre informarea ta eu citesc pentru ca imi place sa citesc ca asa ma pot relaxa.Dar totusi nu am tupeul sa ii reprosez altcuiva ca el nu citeste.Nu ma apuc eu sa enumar cartile pe care le-am citit. Uite sa iti dau un sfat prietenesc:Gandeste-te la tine tata mai intai si vezi ce faci si ce nu faci si apoi reproseaza altcuiva ca el nu citeste sau alceva.Pa pa!

| Sentinel a răspuns:

Povesti? ce spui de fapte reale?