| anonim_4396 a întrebat:

Prima dată când câștig la pariuri! Faza este că sunt minor (16 ani) și nu știu ce să fac că să scot bani. Am câștigat 1.400 RON la superbet, trebuie să aștept câteva zile până îmi dau bani? Trebuie să mă duc cu buletinul tatalui? Ce trebuie să fac mai exact?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca pariul este pe numele tau real, nu are cum sa-ti ridice altcineva banii, nici macar tu, pana la varsta de 18 ani.
Asta era conditia eliminatorie pe care trebuie sa o indeplinesti, cand te inscrii la pariuri: sa ai 18 ani impliniti sau peste.
Daca tu ai reusit sa-i pacalesti la inscreire, acum nu poti sa-i pacalesti la retragere.
Din pacate, nu cred ca poti face ceva in situatia asta.

| Knu a răspuns:

Ia-l pe tati de manuta si du-l sa ridice castigul. Sa vada si el unde se duc o parte din banutii munciti de el. Dar hei, din moment ce ai castigat 1400 lei sigur n-are de sa fie suparat.

| Anonimul1920 a răspuns:

Da-i biletul cuiva ce are pana in 18 ani, iar apoi el trebuie sa se duca sa scoata bani.

| valentin123231 a răspuns:

Jocurile de nororc sunt interzise minorilor