| andy14 a întrebat:

Incerc de ca-ti va ani sa fac un kart si nu stiu cum sa-l fac.Ce fel de motor sa pun, ce fel de frane cum sa pun pedalele etc.Am un motor de drujba oare este bun? Stiti niste schite pentru roti directie?

1 răspuns:
| uNNN1k0lL a răspuns:

Salut! Ideea cu motorul de drujbă este bun, poţi căuta nişte roţi de la o tricicletă daca ai vreun frate/soră mai mic/ă, frănele pot fi simple cu un baţ mai gros, sau o maneta şi in timpul cand mişti înainte sau înapoi să se blocheze roţile, etc.
Poţi bine inţeles să cauţi pe net un tutorial sau o imagine cu un kart!
Sper ca ţi-am fost de folos! Succes!