| VlladHD a întrebat:

Am construit un fel de kart cu motor de drujba. Este destul de mare ca dimensiuni adica incap doua persoane in el. Dar nu stiu daca am voie sa ma plimb cu el adica daca imi trebuie ceva de la politie... Daca stiti sau puteti afla va rog sa imi spuneti!winking

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti circula legal si nu ai voie cu el pe drumurile publice.
In primul rand trebuie sa-i faci omologarea la RAR, sa-l inscrii la primarie (daca se incadreaza la moped), sa-ti faci RCA si sa ai permis de categorie corespunzatoare.
Poti merge cu el pe drumuri care nu sunt publice, pe terenuri virane, pe camp, etc.

2 răspunsuri:
| WhOo a răspuns:

Daca te prinde politia iti poate face dosar penal

| VlladHD explică:

Dar daca vreau sa ies cu el la mine pe strada chiar nu pot? Iar daca ma prinde politia ce poate sa imi faca?