| Anonymus3000 a întrebat:

Am un prieten cu care ma impac bine si ne jucam des dar sunt foarte multe momente cand nu vine afara pentru ca nu il lasa masa laughing. Are o mama... nu il lasa nicaieri decat la el pe strada, nu il lasa sa mananca dulciuri deloc nu il lasa multe chesti si eu sunt cu 2 ani mai mic ca el si fac mai ce vreau straight face el are 15 ani. Bun azi a inceput sa ploua si eu am zis sa ne adapostim undeva pana ploua dupa un pic timp cand ploaia era mai mare a venit masa si il cauta disperata si a inceput sa ma certe pe mine parca as fi fost eu de vina laughing si a zis sa nu ma mai joc cu el sa nu il mai chem etc nu stiu ce are cu mine da se vede ca nu e sanatoase si nu e prima oare cand face asa ceva.
Intrebarea : Se mai merita sa fiu prieten cu el? Ne intelegem bine decat eram mici da mereu masa strica totul si nu o mai suport. I-am explicat sa vb cu maicasa da degeaba

6 răspunsuri:
| EuPaulA a răspuns:

Eu zic sa ramai prieten cu el. Daca mama lui este mai ciudata si fricoasa ca sa nu pateasca baitul ei ceva, prietenul tau sufera, daca va intelegeti bine...eu zi Da prieteniei

| ĄℓтNuмЄ a răspuns:

Ce mama nebunalaughing. Daca te intelegi bine cu el merita sa fiti prieteni

| Anisia13 a răspuns:

Da...nu ar trebui sa lasi pe nimeni sa va desparta, mai ales ca sunteti prieteni de mici:X

| angy77 a răspuns:

Se merita sa fi prieten cu el.Crezi ca el ar vrea ca mama lui sa fie asa? Ar vrea si el sa fie mai liber, asa ca tine...dar asa e situatia.Mama lui se streseaza mai mult decat mama ta, dar nu cred sa aiba ceva special cu tine.Pur si-o simlu isi doreste sa stea linistita stiid ca fiul ei e in casa.Dar asta ii face rau copilului.Pacat ca nu-si da seama...El are nevoie de prietenia ta mai mult decat iti poate spune, si ar suferi sa stie ca nu mai vrei sa te joci cu el.Ce sa faca? Probabil ii pare rau si pentru situatia in care te-a pus stiid ca a trebuit sa suporti vorbele rastite ale mamei lui.Fi un prieten de nadejde pentru el.Tu esti liber poti sa-ti faci multi alti prieteni, dar el?

| Gellyfish a răspuns:

O lasi pe masa sa-ti strice prietenia?

| Acl a răspuns:

Suna Protectia copilului. laughing