| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU. nu stiu cum sa incep. este vorba de o fata. o fata cu care eu am fost intr-un fel cu ea, bine nu eram oficial, dar vorbeam si faceam aproape tot impreuna, cu care n-am mai vorbit de mult si asa ne-am destramat. ea are pe altcineva acum. NU SUNT GELOS. am zis ca daca se simte mai bine cu el, sa o las cu el, problema e ca l-am vazut azi ca fumeaza (el are 15 ani, ea are 14) si stiti cum fac de obicei acest tip de baieti. ea nu e o fata "obraznita" ca sa zic asa, as vrea oarecum s-o avertizez, cu totii stim ce vor de fapt acesti baieti care au un aspect asa mai rau (cel putin asta e parerea mea, voi ce credeti), dar problema e ca nu as vrea sa primesc un raspuns gen "fmm" sau "du-te dracu" dac-o avertizez... pana la urma. s-o las cu cine ii convine? ce credeti? dau si fundawinking

Răspuns Câştigător
| Tania621 a răspuns:

Din cate am inteles eu, voi erati cei mai buni prieteni.E normal sa iti pese mai ales daca se vede cu un asemenea tip.Ar fi bine sa reluati legatura si sa incerci ca incetul cu incetul sa ajungi la subiectul asta, sa ii explici cum vezi tu lucrurile si sa o ajuti sa isi da seama ca nu e ok ce face.In orice caz incearca sa vorbesti cu ea si sa o intelegi.

4 răspunsuri:
| Kanpeki a răspuns:

Salveaz-o cat mai repede.

| R0R0 a răspuns:

Ia-o subtil. In cel mai rau caz, fa-i o poza baiatului aceluia in timp ce fumeaza.
Si spune-i ca o avertizezi doar pentru prietenia ce amai ramas inre voi

| iCappy a răspuns:

Dude, nu e bine sa judeci o persoana dupa aspect, si daca fumeaza care-i problema? Fumatul tigarilor n uafecteaza DELOC comportamentul, stiu ca si eu fumez de mult timp, si foarte frecvent si nu ma simt mai ''diferit''.
Poti s-o intrebi daca se distreaza cu el si daca e de treaba, si aia-i smecheria.

| Bibble a răspuns:

Vorbeste cu ea si incearca sa aduci subiectul in discutie. Il poti introduce printr-o fraza precum "si tu fumezi sau numai prietenul tau?" sau lucruri de genul.