| ElShaarawy a întrebat:

As dori sa va intreb daca stii cateva cuvinte de despartire de o doamna invatatoare (clasa a 4-a termin ) Nu foarte lung. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| miranda_6665 a răspuns:

Pai ai putea sa-i zici asa daca te consideri un elev bun:va multumesc ca mati invatat atatea si ca datorita dumneavoastra am ajuns aici imi place mult de dumneavoastra sunteti cea mai buna doamna pe care am avut-o

6 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Draga d-na invatatoare,
Noi, elevii clasei a IV-a A, dorim sa va multumim pentru straduinta dvs. de zi cu zi, pe care ati depus-o pentru a ne forma. Sub indrumarea dvs. am parcurs, pas cu pas, spinosul drum al cunoasterii, astfel incat acum ne simtim pregatiti sa infruntam examenul ce ne asteapta. Speram ca prin rezultatele noastre sa putem dovedi ce dascal minunat am avut.
Va multumim pentru fiecare clipa petrecuta impreuna in acesti ani, va multumim ca ne-ati fost ca o a doua mama si nu in ultimul rand va multumim ca ne-ati indrumat pasii in viata de scolari si va uram sa fiti sanatoasa si sa aveti in continuare multe succese pe plan profesional.

Astazi e ultima zi a anului scolar, dar nu o zi oarecare, ci ultima zi a clasei a IV-a. Privim in trecut cu infrigurare si emotie. Anii au trecut ca o parere, ca o fluturare de aripa in zbor spre alte meleaguri.
Astazi se rupe ceva din sufletul nostru si ramane aici. Aici ne vom intoarce cu dragoste si aici va vom gasi.
Pentru tot ce aţi făcut pentru noi, am vrea ca luna şi stelele să coboare la înălţimea mainilor noastre ridicate, pentru a vă împleti o cunună nemuritoare.
Acum, la despărţire, vă dorim din tot sufletul să rămâneţi veşnic tânără şi Dumnezeu să vă dea putere să luminaţi mintea şi calea altor si altor generaţii de elevi.
Ramas bun, doamna invatatoare!

| William a răspuns:

Sa nu fie lung? ce zici de ''pa''?

| FireNinja a răspuns:

Ceva de genu:

Va multumesc pentru rabdarea si dragul cu care m-ati indrumat de alungul acestor ani, m-ati ajutat mult si as vrea sa va pot multumi cum se cuvine.Va multumesc ca m-ati adus pana aici si va voi fi recunoscator mereu.

| miranda_6665 a răspuns:

Stiu eu insa spune-mi ceva ai o indragire fata de doamna ta sau nu?

| miranda_6665 a răspuns:

Zimi si mi doamna ta e tandra cumti se pare a fi?

| cesmecher a răspuns:

Esti nebuna mea preferata

PS: te pup laughing