| bea95 a întrebat:

Sall... ceva statusuri cool?

7 răspunsuri:
| Creionash a răspuns:

Ma uit in fata mea.te vad pe tine.ma uit in sus spre cer.te vad pe tine.ma uit si in spate.si tot pe tine te vad.big grin.da' mai da-te dracul din fata meah!

I love you.I need you.I kiss you.ai vrea TU!

cauta pe google.gasesti tot felul.astea le-am zis din amintiri.big grin.:*

| Anonim203 a răspuns:

Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.

Life is not measured in the number of breaths you have, but in the number of breathtaking moments.

Nu mai vad nimic,demult ma invaluie ceatsa.aud prea des aceeasi gluma proasta,traieste-ti viata!

Păstrează-ţi încrederea în toate lucrurile frumoase . În soarele ce a apus sau în vara ce a trecut !

Soarta inseamna noroc! sa poti trece si prin foc.si sa nu te dai batut chiar de ai pierdut tot ce ai avut oh go on

Tot ce e frumos trece mult prea repede ,Imi raman in gand toate amintirile.

Everything is beautiful passes too quickly, I thought all the memories remain.

Ce-i frumos dureazã mult prea putin. Si, uneori clipele dulci se prefac in veninstraight face

Ce a fost odata nu mai poate fi.visele pierdute nu pot reveni

Pot sa trec printr-o viata de cosmar daca traiesc o clipa, un vis.

Azi n-am chef sa fac nimic,nimic .si gataa! se poarta vara aceasta:X!

Chiar daca zambetul tau dureaza doar o secunda, raman multe amintire ce ma inunda ;x!

Even if your smile only lasts a second, there remain many memories flood me, x!

Pentru fiecare 60 de secunde în care stai supărat, pierzi un minut din viaţa frumoasă pe care nimeni nu ţi-o poate da înapoi aşa că învaţă şi tu să fii fericit şi să zâmbeşti!

Fară probleme nu există viata adevarată. mereu ai să primesti o zi rece.una caldă`!

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii.

Oh all I ever want ,is to see you smiling.

Pe final , totul s-a daramat usor , si-au urmat moment-n care nu ma mai
faceai sa zbor .

Realitatea e mult prea dură atunci când dai de greu ! Visele se spulbură aproape instantaneu .

Zambeste-i persoanei cu carete-ai certat,ca sa ii arati ca nu suferi ;]
Imi zboara acum prin minte.Prea multe cuvinte.Dar decat sa zic ceva gresit.Mai bine nu mai zic nimic.

Prietenia cu tine însuti este de o importantă vitală , pentru că fără ea nu poti fi prieten cu nimeni din lume.

♥ You are my biggest wish .
Şi ştiu că niciodată n-o să mai fie cum a fost. Şi multe lucruri acum nu mai au rost.
Nu totul e pierdut când te prăbuşeşti. Viaţa are jocul ei, însă tu ai regulile tale.

Visează ca şi cum ai trăi veşnic, dar trăieşte ca şi cum ai muri azi, căci nu contează anii din viaţa ta, ci viaţa din anii tăi.
Dream like you live forever, but live as if you die today because no matter the years of your life, but life in your years.
Nu există căi greşite, doar drumuri alese prost. Nu există „ nu pot", doar „nu văd nici-un rost".

Frumusetea ochilor nu depinde de culoarea lor ci de felul in care te privesc happy

Don`t give a fuck I`m going my way

Când avem în faţa ochilor nişte mari comori, nu ne dăm seama niciodată.

Învătati să lăsați pe chipul vostru să înflorească un zâmbet.

Prietenia dublează bucuriile și înjumătățește necazurile.

Vad blocurile,toate locurile
Toate cladirile imi trezesc amintirile

Sentimentele sunt cea mai dura arma.

This is freedom!

*Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.
*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.
Si asta imi place la tine ca tu nu esti ca restul / Poti sa`mi aduci caldura in suflet chiar daca afara e ger

Somewhere there's someone who dreams of your smile and finds your presence in life worthwhile so when you are lonely remember it's true somebody somewhere is thinking of you.

Lasa timpul sa treaca ca sa faci treaba sa mearga nu te grabii vei reusi!
Nu exista motive doar intrebari fara raspuns/ Nu exista liniste doar soapte spuse pe ascuns.
A inceput ca o gluma sau prostii . nu credeam ca o sa vreau sa te vad in fiecare zi .
Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simti cu adevarat liber
Fericirea este o placere pe moment, o amintire de neuitat.
I will never regret you or say that I wish I'd never met you, because once upon a time you were exactly what I needed.
Te rog sa zambesti si sa-ti amintesti ca fluturii traiesc doar o zi pe pamant.;x
Fericirea este o floare rara; ea vine si trece ca norul fugar de primavara.

Am muzica in suflet si`n gand.Trec prin toate oriunde, oricand.Muzica e in sufletul meu si va fi aici langa mine mereu.

Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.

Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele.

Un zambet e ca 1000 de cuvinte.

Realitatea bate platourile de filmate.Viata`i frumoasa si fara efecte speciale.

Viata`i frumoasa.Asta cand o privesti din unghiul potrivit!

Chiar daca unii nu ne lasa sa traim,privim inainte si ironic le zambim

Cand cuvintele esueaza,Muzica vorbeste.

Ai patruns vreodata dincolo de curcubeu ca sa vezi daca e colorat si-n partea cealalta?
Anumite momente, anumite cuvinte, anumite persoane . nu le voi uita niciodata.
Spre deosebire de sah, în viata jocul continua si dupa mat.
Mai am puterea sa zambesc ,stiu ca se poate si mai bine. N-o sa uit vreodata ,de mult ,ca tu ai tinut la mine, n-o sa uit cu toate ca las in urma tot ce imi aminteste de tine.
De ce sa renunti la vise daca unul nu s`a implinit ? sad
●Fiecare lucru îşi are vremea potrivită. Şi fiecare vârstă îşi are nebunia ei de clipă !

Chiar dacă în spatele unui vis se poate ascunde un coşmar nu uita să crezi în tine şi toate problemele încet dispar .
In viata regreti numai riscurile pe care nu ti le-ai asumat!
În orice zi sub soare ne răsfaţă un zâmbet, ne-ajunge-un suspin
Este timpul nostru să găsim rostul vieţii învăţând să iubim

Este de preferat sa intalnesti un om fericit decat sa gasesti o suta de dolari, caci el radiaza de bunavointa si, cand intra intr-o camera, e ca si cum se aprinde o candela.

Prietenii sunt bijuterii rare: te iau de mana si iti ating inima!

Copilaria este cea mai dulce amintire a vietii. in ea te regasesti tot fericita chiar si-n orele tristetii !

Exista zambete simple, aparent lipsite de importanta - dar raspandite pe lungul drum al vietii, ele aduc binele si bucuria de care avem atata nevoie

Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea!Nu lasa lumea sa schimbe zambetul tau!;x

Ce au unii si nu apreciaza,altii isi doresc si doar viseaza;x

Sentimentele nu au pret,au valoare,culoare.Ceva atat de simplu nu moare!

Am cunoscut cel mai frumos sentiment ! Am invatat sa ma resemnez,sa pierd !mi-au ramas doar visele.Mi`e dor de mine cand nu stiam toate astea!

Moartea nu e trista. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.

Daca plangi pentru ca soarela a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele!

• Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura
Nu fericirea te costa, ci drumul catre ea.

-Traiesc din fantezii, visez la nebunii e o poveste pe care o stii. love struck

Viitorul aparține celor ce cred în frumusețea visurilor lor.

Amintirea este singurul paradis de unde nu ne poate alunga nimeni.

Zâmbetul durează doar o clipă.dar amintirile lui o viață întreagă.

Înțelege că prietenii vin și pleacă, dar nu trebuie să îi păstrezi decât pe puțini dintre ei, pe cei cu adevărat prețioși.

Oferă fiecărei zile șansa să fie cea mai frumoasă din viața ta.

Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine.

Today , you don't see what i feel .

Daca ar fi totul asa cum iti doresti nu ai mai avea pentru ce sa lupti si sa traiesti... happy

Come back and set me free. Now from infinity. Love is a mistery. Distance is killing me. :X
Daca razi, toti vor rade cu tine daca plangi, vei plange singur:*
•Zâmbeşte! Ai sã vezi ca cineva o sa te rãsplãteascã odata si.odata.

Da-mi sticla sa beau 4 vise ,iar apoi
Da-mi un colt de rai sa uit de noi doi…

= x The use of beauty without intelligence, money without happiness, a smile without feelings, life without friends? : (
=xLa ce foloseste frumusetea fara inteligenta, banii fara fericire, zambetul fara sentimente, viata fara prieteni ? sad

Too fast, too hard, too painful . but . even if you get up during the leave scars ! : -
Prea repede,prea greu,prea dureros.dar te ridici.chiar daca timpul lasa cicatrici! :-

Dream like you live forever, live like you die tomorrow!

Viseasa ca si cum ai trai o vesnicie, traieste ca si cum ai muri maine!

In one word can sum up everything I've learned about life: Continue.
Intr-un cuvant pot rezuma tot ceea ce am invatat despre viata: Continua.

Have you ever penetrated beyond the rainbow to see if it is colored and the other side?

Not yet finished . fight for what I really want.
•Încã nu s.a terminat . lupt pentru ce îmi doresc cu adevãrat.

Imaginatia ne va purta,de multe ori,spre lumi care nu au existat niciodata.Dar,fara ea,nu vom pleca nicaieri.
Imagination will take us many times, for which there were no never.But world without it, we will not go anywhere.
Vis - singura realitate pe care nimeni nu ne-o poate fura.
Dream - the only reality that nobody can rob us.
Fericirea adevarata este intotdeauna de o clipa sad
True Happiness is always a moment: (

Tot ce e frumos in lume trece ! Iti raman in gand amintirile Orice ar fi ai incredere ! Ca dupa vreme rea , rasare soarele ! :*
Everything is beautiful in the world going! Any memories you remain in your mind as you trust! As after bad weather, the sun rises! : *
In the end, everything came easily destroyed, followed si'au moments where I was still doing his flight
Viata e scurta, incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, razi necontrolat, si nu regreta nimic care te face sa zambesti:p
Life is short, break the rules, forgive quickly, kiss slowly, love truly, laugh uncontrollably, and not regret anything that makes you smile: p

♥ڪےღ ●°____"De atunci si pana acum` a trecut ceva batting eyelashes. Si vreau sa stii ca tu ink` faci parte din povestea mea ! love struck___๋°●ღڪے♥laughing
♥ ڪے ღ ● °____" From then until now has been some,,). And yet I know that you're part of my story '! : x___ ๋ ° ● ღ ڪے ♥

"Muzica este graiul sufletului. Ea stârneşte în noi, nu instinctele, ci gândurile cele mai profunde."
Nu păstra nimic pentru o ocazie deosebită, fiecare zi trăită este o ocazie deosebită.

I hear your voice vibrating noise in all the world.

Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.

Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula,ci punct
Nu fi atât de ocupat cu ziua de mâine, încât să nu observi frumuseţea din viaţa ta de azi.

Persoanele pe care le întâlnim în viață.nu le întâlnim niciodată doar din întâmplare.
există mereu un motiv.nu uita!

• Fac colectie de amintiri nefericitehappy

Bucuria şi durerea măsoară rău orele; prima le face secunde, cealaltă secole.

Totul sau deloc !

Viaţa de mâine este prea târzie - trăieşte azi

"Mi-e dor sa pot sa nu-mi mai fie dor de tine."

"I miss you I can not be missing you ."

"You are one in a million:*"

"Sentimentele nu pot fi puse pe balanta
Nu ne poate desparti nicio distanta
Suntem suflete pereche mereu in zbor
Am nevoie de tine ingerul meu pazitor."

"Inchide ochii pentru o secunda
Asculta in inima mea cum dorul ma inunda
Permite gandului meu in suflet sa-ti patrunda
Cat de mult te iubesc o sa-ti raspunda."

"Sunt singura si ingandurata
Sunt plecata,sunt departe
Nu m-am schimbat,nu te-am uitat
Cu gandul la tine sufletul imi arde."

A true friend sees when your soul cries, while others are fooled by your smile .sad

Nu privi in spate,lasa-n urma tot ce-a fost. Tu incercai sa te ridici….el te tragea in jos. Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti,ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!

Eram copilbatting eyelashes,era frumoshappy,era ca intr-o povesteday dreaming,era atuncistraight face,era si-a fost:-

| ColorfullButterfly a răspuns:

Cand apa va canta
Si muntii vor dansa
Atunci eu cu drag
te voi uita

Cei care te critica vor doar sa te schimbe fiindca ei vad in tine ceea ce ei nu vor fi niciodata! happyhappyhappy

uita`te atent. nu insistent priveste dar nu aTinge.tE pot respinge! viseaza.doreste! Dar In realitate Nu Ma Poti AtIngE!""

_-_ ZiCeTzI ca Nu Ma SuPoRtAtI... dar Va UiTaTi dUpA mine PaRcA mI-aTi Fi FaNi! d(//.-)b _-_|

Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza... Lasa'ma cu lumea care nu ma agreazawinking

Prea mult talent pentru s3colul asta...winking

Stii care-i culmea prostiei? Du-te si uita-te in oglinda.

| Iisusa a răspuns:

Aha.

| Puscasu a răspuns:

Pai scrie pe google cuvinte pentru statusuri dai acolo si ai pe categorii.

| mIsUpRiEtEnUlLuILLorD a răspuns:

Status smeq: Am **** mareeeeeeee.