| Mitika_8161 a întrebat:

Sall nu stiti jocuri asa ca tomanap
?

1 răspuns:
| Codruta a răspuns:

Avioanele

Deci scrie pe o pagina de sus in jos de la A pana la I si de la dreapta la stanga de la 1 pana la 9.Adica langa A sa fi 1.Asa apoi tragi doua linii una verticala una orizontala. Apoi desenezi niste avioane.Bine nu avioana adevarate niste linii care sa semene cu niste avioane.Trebuie sa iti incapa 3 sau 4.Trebe sa ma joci cu cineva uh nu trebuie sa vezi foaia lui el nu trebuie sa vada foaia ta.Si zici de exemplu 3 C) daca a nimerit sa zicem capu` pui un "x" daca a nu a nimerit nimic pui "."

Valiza

alegeti o litera toti jucatorii si scrieti lucruri care credeti voi ca incape in valiza cu litera respectiva.atentie lucruri doar, nu verbe si altele! va stabiliti un numar de lucruri si primul care termina spune stop si incepe sa enumere lucrurile care le-a scris. daca unu din jucatori are unu din lucruri il puncteaza amandoi cu 5 iar daca nu-l are nimeni il puncteaza cu 10. cel care are cel mai mare punctaj castiga!

Fazan

Unul dintre jucatori spune alfabetul in gand pana cand celalalt jucator spune stop big grin( De ex: A, B, C.si spune stop la litera F.)acel jucator care a zis stop trebuie sa spuna un cuvant cu litera f ( floare)... celalalt trebuie sa zica un cuvant cu ultimele 2 litere ( razboi ) si tot asa cu ultimele doua litere pana cand unul dintre ei spune un cuvand care se termina in 2 litere ( de ex restauraNT ) cu care nu se pot forma cuvinte