| SecretName1234 a întrebat:

Buna cine stie jocuri (gen x si 0, spanzuratoarea, tomanap) stiti? sa imi spuneti si cum se joaca va rog funda.

6 răspunsuri:
| leonardo a răspuns:

Buna. Daca ai 2-3 prieteni puteti juca mima sau sa va cumparati un joc Activity din Carrefour si jucati pana va vine rau. Daca sunteti mai multi, puteti juca mafia - va trebuie doar un pix si o foaie (mai multe detalii gasesti pe net).

| βέiiiβiiişoor a răspuns:

Bunahappy

Pai eu stiu si"Avioanele"...Il stiu de la colegul meulove struck

Deci scrie pe o pagina de sus in jos de la A pana la I si de la dreapta la stanga de la 1 pana la 9.Adica langa A sa fi 1.Asa apoi tragi doua linii una verticala una orizontala. Apoi desenezi nijteavioane.Bine nu avioana adevarate niste linii care sa semene cu niste avioane.Trebe sa iti incapa 3 sau 4.Trebe sa ma joci cu cineva uh nu trebuie sa vezi foaia lui el nu trebuie sa vada foaia ta.Si zici de exemplu 3 C) daca a nimerit sa zicem capu` pui un "x" daca a nu a nimerit nimic pui "."

Sper ca am fost explicitalove struck

Fuunditsa?batting eyelashes

Pa, pa pupkiss

| LigiMe99 a răspuns:

Pai biscuite... Pe o foaie de mate, unde se intalnesc 4 patratele pui un punct. Si facio un dreptunghi cu puncte (cat de mare vrei). Apoi umpli dreptunghiul cu puncte. Primul pune o linie intre doua puncte, iar al doilea la fel (fiecare pune unde vrea) si primul care inchide un patrat are un punct (care pune ultima linie pentru a face un patratel). Si tot asa, pana cand le faceti pe toate si la sfarsit cel care are mai multe puncte castiga.

| FunDa a răspuns:

Valiza sau mai bine zis ce incape intr-o valiza?
alegeti o litera toti jucatorii si scrieti lucruri care credeti voi ca incape in valiza cu litera respenctiva.atentie lucruri doar, nu verbe si altele! va stabiliti un numar de lucruri si primul care termina spune stop si incepe sa enumere lucrurile care le-a scris. daca unu din jucatori are unu din lucruri il puncteaza amandoi cu 5 iar daca nu-l are nimeni il puncteaza cu 10. cel care are cel mai mare punctaj castiga!

este un joc distractivhappy

| Anek a răspuns:

Avioanele - pe caietul de mate se poate juca faci in jos pe patratel cu litere de la a la si si in orizontala de la 1 la 10 si mai faci un tabel de asta asemanator langa si fac 3 avioane pe el si adversarul tau tot 3 avioane si va atacati (3C, 7A. 3J) si daca iei avionul in cap e mort din prima o sa revin cu o poza diseara big grin

| Ioanaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Lant, este aproape la fel ca tomanap....Lucruri/Animale/Nume/Tari..Painicile..Este asa.: Pai scrii pe o foaie nr de la 1 la zece si cineva trebuie sa faca numere si tu sa le ghicesti. Daca ghicesti iti pui tie liniuta iar daca ai gresit isi pune el liniuta si la 3 liniute se face o painica. Sau portocalele: Cate persoane sunt, scrii numere si spui Ex: As manca 3 portocale, iar cel cu 3 zice de ce 3 si nu 7...