| cFlorin a întrebat:

Doresc o placa de SkateBoard ieftina si buna! Funda!

2 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Bună.
În primul rând aş dori să te întreb ce număr porţi la picior, pentru că după această idee îţi poţi lua un skate pe mărimea ta.
Dar pentru început ţi-ar trebui un skate de 7.5, pentru a-l putea manevra mai bine.
Te-ai mai putea uita pe site-ul acesta, poate găseşti ceva ceţi place; http://www.bmxmagazin.ro/categorie/completes-34/pagina1/.
Oricum, ţi-ai putea lua un skate Element, Almost, Plan B, Cliche, Blind, Birdhouse. Toate sunt bune, le alegi după preferinţe.
Sinceră să fiu, eu una prefer skate-urile de la Element, Almost, Cliche.
Pentru început e destul de greu să te dai pe un skate, dar, exersând te vei descurca din ce în ce mai bine.
Uită-te pe acest site; http://www.youtube.com/user/SlatinaSkateCrew?ob=0&feature=results_main; poate reuşeşti să înveţi ceva. Tipul ( Marius Constantin ) e un geniu pe skate, îl admir.
Aşa, roţile în general ar trebui să fie din uretan.

P.s. Plăcile profesionale, nu sunt ieftine.

Dacă mai ai nevoie de câteva informaţii îmi poţi trimite un mesaj, când am timp îţi voi răspunde.
Mult succes.

| Element25 a răspuns:

Ieftina si buna?
Poi depinde de cati bani dispui tu. Daca vrei o placa buna te costa ceva. Daca o sa-ti iei una cu 70-80 de lei n-o sa fie mare lucru de ea.
Eu ti-as propune sa mai strangi cativa bani si sa-ti iei un Darkstar, element, cliche sau te duci in skateshop si vezi tu pe acolo ce o sa-ti convina.