| Alextrick a întrebat:

mie mi s-a umflat fff putin sub barbie cam la gat acolo si ma doare putin numai dat apas putin si am citit pe net ca ar putea fii un ganglion inflamat si ca nu are nimic doar ca trebuie sa ma duc la doctor si sa iau un antibiotic e adevarat? adica e adevarat ca nu e ceva de panica? Eu asa sper!

Răspuns Câştigător
| CyPack a răspuns:

Nu te speria...a patit un prieten de al meu la fel. intr.o saptamana nu mai simti nimic! Bafta si...app. vezi nu lua prea multe pastile, s.ar putea sa devina mai grav!

2 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Da, e un ganglion inflamat. Nu e necesar sa iei un antibiotic si nici sa-ti faci griji, iti va trece. Ia un antiinflamator, e suficient.

| Adina77 a răspuns:

Nu te alarma degeaba.
Uneori ganglionul inflamat e semn ca organismul tau a intrat in contact c-un microb,virus,etc.
De obicei sistemul tau imunitar lupta cu respectivul,castiga,si ganglionul dispare.
Daca persista si se mareste, mergi la doctor.
Nu stiu daca mai ai si alte simptome.
Antibioticul nu-l lua dupa ureche.
Numai medicul ti-l recomanda, in functie de rezultatul unor banale analize si al consultului.