| アレクサ a întrebat:

Vreau si eu niste anime cu multa drama si ceva romance sa nu fe horror sau thriller, dar va rog, nu-mi dati liste luate dupa internet... am vazut destule din astea, stiu ca sunt cam pretentioasa happy APP: cand dati exemplu spuneti-mi si cam despre ce e vorba... mersi cel mai bun raspuns FUNDA

Răspuns Câştigător
| JeSuisElle a răspuns:

Nana - Anime`ul meu romance preferat; x pur si simplu m`au surprins personajele si povestea. uita`te daca nu l`ai vazut, primul` ep. e cam plicti apoi incepe sa fie din ce in ce mai fascinant.
Paradise kiss - are grafica putin mai naspa ca Nana insa povestea e interesanta. cu o fata care se hotaraste sa intre intr-un club de moda si isi abandoneaza scoala un timp mutandu`se cu George, prietenul ei.
Kaichou wa maid-sama - o poveste destul de comica, dar nu ma surprins la fel de mult ca Nana. insa merita vizionat cu sigurantaaaa.
Vampire knigh / guilty - poti vedea toate ep pe vplay. e un anime putin horror si romance, grafica faina a fost unul din cele mai interesante anime-uri cu vampiri.
Inuyasha - Nu stiu daca o sa iti paca grafica. insa acest anime a fost primul `meu anime viziomat si pur si simplu il ador, e anime-ul meu preferat cu siguranta.
Jigoku Shouko - Vaii anime-ul asta te lasa cu gura cascata pur si simplu. povestea mortii lui Enma Ai face tot anime-ul. sezonul 3 e chiar dragut si comic. primele 2 sunt mai horror, mult mai horror.
Death Note - Un anime logic, asta`i clar... gtafica faina, personaje bine conturata, eu mai am cateva episoade si termin, deja astept sa vad ce sa intampla cu Light. :3
Kaleido Stage - anime-ul asta e al 2-le-a vazut de mine, Sora e o fara talentata si crezatoare in proprile forte care s`a alaturat unui circ care ia marcat viata de mica prin spectacolele minunate. E chiar super, uita`te!
Naruto /Naruto shippuden =the best anime ever!; x
Deadman in Wonderland - cam dramatic serialu` asta, ramai surprinsa de intorsaturile care au loc in viata unui pusti din cauza unui experiment esuat, ma rog.
Uta no prince -sama [ cam ca kaichou wa maid zic eu doar ca nu are romance thinking ]
Hakiouki - am auzit ca e bun. o sa ma uit si eu maine la el happy
Sankarea - se termina cam sec insa e cam inspaimantator ce ii poate face un tata fiicei lui, cam pedobear o.o
Claymore- din cate am auzit si vazut pare un anime de exceptie, o sa ma uit zielle astea. :d
Special A - comedie romantica pe care nu am terminat-o poate pentru ca nu prea m-a impresionat atat de mult, dar sper sa o termin destul de curand si seria asta. :d Merita sa te uiti in caz ca nu ai la ce.
Chobits - L`am terminat recent si am ramas cu o impresie chiar placuta, are multe mumente comice si perverse chiar o.o dar si momente romance happy
Daca mai ai nevoie de vreun anime ma intrebi. :3

4 răspunsuri:
| JeSuisElle a răspuns:

Uite unde poti viziona in romana toate anime-urile care le vrei.
deseneanime
vplay
anime. kage
roanime

| DeeaSakura a răspuns:

Winter Sonata... mi-e lene sa-ti explic, corespu nde tututror cerintelor tale la inceput cu dragoste si dupa numai sufeirinta, ai s avezi uwinking

| AlinaCurca a răspuns:

NANA, neaparat!

| AlinaCurca a răspuns (pentru AlinaCurca):

Http://www.animecrazy.net/nana-anime/ ai aici si descrierea si il poti si vedea. O sa iti placa la nebunie.