| HumaMihai23 a întrebat:

Am o imprimanta Canon MG4250, model cartus negru PG-540. Am cumparat astazi o sticla de cerneala pentru Canon. Pe ea scrie cateva modele de cartuse: PG-37, PG-40, PG-50, PG-510, PG-512. Are ceva daca reincarc cartusul meu cu aceasta cerneala? Multumesc!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Eu incarc cartusele de la Epson cu cerneala Canon sau HP. Oraselul in care locuiesc eu este mic si nu are cerneala Epson. Si? tot cerneala este. Mica diferenta de "granulatie" (daca o fi asa ceva) nu conteaza. E o aiureala ca sa cumperi cerneala numai de la producator.

| HumaMihai23 explică:

Am observat ca cerneala care am cumparat-o este putin mai deschisa decat cea pe care o avea cartusele inainte!
Asta ar fi diferenta?