| LightIce a întrebat:

Salut am o intrebare, sunt in clasa a-9a la liceu, si am la purtare media 5 pe primul semestru, cat trebuie sa iau pe al doilea sa nu raman, am auzit din alte surse ca potii ramane repetent daca ai 5 la purtare pe primul semestru, chiar daca ai pe al 2 lea media mai mare la purtare!

5 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Vai tie chiar 5! ai nevoie de macar un 9 pe semestrul 2

| AnotherCatWoman a răspuns:

Da' ce facusi, mai LightIce, de 5? Scuze, dar fac pariu ca ai o poveste pe cinste pentru cinciul ala laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nota 5? Ce-ai facut, ai dat foc la scoala? Nota 10 pe semestrul 2 sau repeti anul. 'Am auzit din surse' = parintii nu stiu inca, nu-i asa? big grin

| iLi3 a răspuns:

Atita timp cit ai 5 si atita timp cit 5 este considerata note trecatoare, nu ai de ce sa te temi!

| EvyEm a răspuns:

Trebuie sa ai media 10 la purtare. Deoarece daca ai media 7 ramai repetenta si daca iti scade un punct, adica pe al doilea sa ai media 9, media anuala la purtare ti-ar iesi 7 - adica repetentie. Deci va trebui sa ai media 10 happy
Sper ca te-am ajutat.
Byeee.