| florin1979 a întrebat:

am o mare problema. am schimbat mai devreme unitatea mea cu alta. apoi am pus-o pe a mea inapoi, am bagat corect toate mufele. cand am pornit calculatorul nu se mai deschide monitorul. am scos mufa de la placa video nvidia 8400 si am bagat-o la placa video integrata(onbord). asa merge calculatorul. ce sa fie? s-a ars placa video asa din sesnin? deci numai am inchis calculatorul, l-am schimbat cu celalalt, apoi cand l-am pus pe al meu nu a mai mers, cum am scris mai sus. am scos placaq video am bagat-o inapoi, aceeasi problema. numai cu placa integrata mi se deschide monitorul. ce sa fie? placa video nvidia are doar o saptamana!

3 răspunsuri:
| darkhell217 a răspuns:

Trebuie sa verifici in bios, poate fi selectat sa mearga doar cea incorporata si de asta

| NoKidding a răspuns:

Este din BIOS.Roaga un prieten care stie cate ceva si sa umble acolo.Nu stiu sa iti explic acum.

| wEek1d a răspuns:

De ars nu cred ca s-a ars
dar s-ar putea sa aiba un scurt circuit
incearca sa o duci la un service acolo sigur o sa iti zica ce are