| popsorin a întrebat:

Salut,am si eu o problema. Am lasat in jur de o ora pcul pornit, apoi monitorul nu mai pornea. Am verificat mufele, erau bine intrate, apoi am bagat mufa in placa integrata si a mers. Imi puteti spune solutii si de la ce este?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Placa video s-a dus.Ca să rezolvi problema necesită(recomandat) înlocuirea acesteia.Succes

| popsorin explică (pentru DeyCj):

Am sunat la un prieten si a spus ca se poate ca sursa sa nu mai suporte, este adevarata aceasta ipoteza?

| DeyCj a răspuns (pentru popsorin):

1%.Dacă era așa(sursa defectă) pc-ul se oprea brusc și nu mai pornea câteva secunde, iar la o repornire se oprea imediat.Nu exclud ca și sursa să fie pe moarte, dar în cazul tău mizez pe placa video.Succes

| Jager a răspuns:

Poate ca monitorul are un temporizator de economisire a energiei. Asa ca s-a stins. Altceva nu cred ca ar putea sa aiba daca a pornit pana la urma.

| Alex_Alex_2001_Y3OH a răspuns:

Cred ca s-a dus placa video.Incearca sa o scoti, sa o cureti si sa o introduci din nou. Daca nu merge nici asa du-ti pc-ul la un centru de reparatii.Succes!