| BoysKiller a întrebat:

Salut,Am o Problema cred, Cand ma joc un joc gen lol, Imi Sta RAM usage pe 85%, Iar CPU usage pe 15, Iar un prieten mi-a zis ca nu e bine cand ma joc sa-mi steie rami pe 85%, Si mi-a zis ca poate se arde ceva, Mie mi greu sa cred ca de la rami, Dar poate are dreptate, Tin sa mentionez ca am un i3 UN nVIDIA gt 730 Si 4 GB, Intrebarea ar Fi asta, Este bine daca ma joc cu 85% pe rami? Se arde ceva, Sau nu e >bine?

2 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Hai sa o luam babeste. Procesorul e una ramii sunt alta. Procesorul poate sa nu depuna efort ca sa duca la indeplinire un task dar ramii sunt precum o masa, cu cat deschizi mai multe chestii cu atat se incarca mai repede si in momentul de fata 4GB ram sunt putini. Eu deja am trecut la 12 si pe laptop si pe NUC(o placuta de 8 si una de 4). Poti face upgrade doar sa suporte procesorul si placa de baza ca ramii s-au ieftinit in ultimul timp.

| SallAll112 a răspuns:

Nu e nimic, nu are cum sa se arda din cate stiu.