| xLonelyStoner a întrebat:

Salut amici. Aseara tocmai am iesit cu 4 fete in oras si am fost la un club. Acum nu am somn asa ca m-am gandit sa cer niste pareri. Nu sunt inca impreuna cu niciuna dintre ele, suntem foarte buni prieteni si fosti colegi si ne permitem cam orice intre noi. Problema e ca imediat cum am iesit din club in dimineata asta un tip cam "distrat" sau mai bine zis sub influenta alcoolului a crezut ca e interesant. Eu sunt un tip mai "greu" asa ca prietenul nostru credea ca am iesit cu rude nicidecum cu prietene. Ironia fiind ca el se purta "tovaraseste", aparent, aratandu-mi fizicul lui "perfect" fata de al meu, de fata cu fetele, obligat eu privindu-le si razand ironic in acelasi timp cu ele. Eu am facut misto cu el dar si de el... poate ca si-a dat seama poate ca nu. Tipele arata destul de bine, chiar trasnet asa ca tipul a inceput sa faca figuri... in sensul ca le intreba cum le cheama se baga in conversatii si nu parea ca are bun simt. Asta se intampla cand noi asteptam in fata locatiei un amic sa ne duca acasa. Eu am stat asa ironic si ma uitam la tipa cu care el se baga in seama si radeam asa ironic unul la altul. Gen ea e fata de treaba converseaza dar nimic serios. Iar daca a iesit cu mine stie ca nu se cuvine sa se bage cu altul. Si cand tipul a inceput sa intreaca limita am strigat-o sa vina langa mine si am luat-o in brate. Asta de vreo 2 ori s-a intamplat pana cand i-am dat un sarut pe obraz pentru ca pe moment mai mult nu era cazul iar tipul a mai lungit-o putin si a sters-o in cele din urma mai ales ca au iesit niste amici de-al lui si l-au chemat inauntru. INTREBAREA E: Am procetat bine? Voi cand iesiti cu fete in oras si altii incearca sa le "fure" cum procedati? Fie ca ele vor sa se joace cu ei sau nu- fie ca, desi improbabil vor sa se cunoasca cu ei desi au iesit cu voi, sau nu. De asemenea as ruga fetele care s-au obosit sa citeasca aceasta problema sa imi zica cum judeca ele o situatie de genul asta. Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Madalina92 a răspuns:

Pai nu stiu cum e ea dar eu sunt tipul de fata care vrea siguranta din partea unui baiat fie ca sunt cu el sau nu, adica doar daca iesim undeva si banuiesc ca si ea voia sa scape de el ca altfel nu venea si vorbea intr-una cu el, nu crezi? laughing Da, eu zic ca ai procedat bine, o imbratisare nu trebuie data numai in relatia iubit-iubita si din cate am inteles era nevoie sa faci ceva laughing Daca nu a zis nimic si nu s-a opus nu cred ca i-a displacut love struck Cam asta cred eu, bafta la gagici, boss smug

| xLonelyStoner explică (pentru Madalina92):

Ea e tipul de fata care socializeaza foarte mult insa stie cum sa procedeze si care sunt limitele. Eu am fost cat se poate de treaba si am asteptat sa vad jocul tipului, acesta esuand intr-un mare fel. Cand am chemat-o langa mine ea nu a ezitat nici macar o clipa zambind si chicotind la aberatiile tipului. Oricum eu am o relatie destulde apropiata cu ele si imi permit de exemplu sa le sarut pe obraz gen cand ne intalnim sau chiar si in situatii de genul fara nicio problema. Mersi de raspuns!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca tipul este prietenul vostru era normal sa "se bage in conversatie" (cum zici tu). Intr-un grup nu poti sta ca mutul. Alta problema este ca te-ai comportat ca necuvantatoarele incercand sa aperi un grup de fete care nu erau "ale tale". Ai mai facut si "misto" de el. Omul este un animal dar un animal social. Daca te-ai hotarat asupra unei fete trebuia doar sa-i dai de inteles acelei fete si sa lasi restul sa se descurce. Daca erati doar prieteni (cum spui mai sus) nu aveai ce interveni in mod grobian. Nu am inteles de ce voi tinerii de astazi sunteti asa coltosi si nu acceptati doar ce vreti voi in preajma voastra.
Sa-ti spun o intamplare de pe vremea mea. Am stat o scurta perioada intr-un oras nou. Eram singur pe o banca pentru ca abia venisem si nu cunosteam pe nimeni. Un grup de tineri era in apropierea mea. S-au prins ca sunt strain (era un oras mic) si m-au chemat in grupul lor. Ne-am imprietenit si am ramas impreuna, prieteni, doi ani cat am stat in acel oras. Glumeam intre noi, ne ironizam cand trebuia dar nu faceam "misto" (termen tiganesc) in continuu si fara o noima. Parca eram mai sociabili. Ce se intampla cu voi?

| xLonelyStoner explică (pentru Salontanul):

Lasa-ma sa explic: tipul era...si el pe acolo si s-a bagat in seama cu noi. In momentul in care am scos telefonul sa intreb de soferul nostru, tipul a simtit sangele din apa. O clipa cat mi-am luat atentia si nu am mai aratat dominanta pe de fete am stiut ca a fost de ajuns ca el sa se bage in seama. De fiecare data cand am iesit cu fetele nu a fost cazul ca una dintre ele sa plece cu altcineva dar rar s-a intamplat sa vina un strain sa incerce sa le abordeze. Plus ca eu merg pe principiul eu te-am luat... eu te duc inapoi. Si faza cu "misto"ul pe care vad ca ai luat-o prea in serios a constat in glume ironice si am vrut in acelasi timp sa par de treaba fata de tip pentru ca daca eram ba prea agresiv ba prea moale greseam.