| ALEXXXL19 a întrebat:

Salut ce idee aveti despre aceste situri sunt bune merita, viespar, questia, Daedalus Online sunt bune se castiga ceva se pot lua bani castigati?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca tu consideri 5-10$ pe an castig, atunci se castiga

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Daedalus sunt OK, banii se contabilizeaza in euro dar ii primesti in lei, iti trebuie un cont curent. Trebuie sa strangi minimum 10 euro in cont pentru a putea face o retragere. Depinde mult daca profilul tau se potriveste cu ce cauta clientii lor in sondaje ca altminteri castigi doar cativa banuti la fiecare sondaj. Daca completezi sondajele pana la sfarsit iei ceva mai mult, pana la 1 euro-1, 25 euro per sondaj dar efectiv muncesti 20-25 minute pentru banii aia. 10 euro ii strangi in cateva luni deci e oricum maruntis. Trebuie sa raspunzi repede dupa ce ai primit mailul altfel nu te califici si nu iei banii. Per total e un mic "ciubuc", categoric nu e un mod de a castiga bani dar na, ii iei nu ii dai.

| Samariteanul a răspuns:

Am incercat eu pe viespar si nu merita. Dupa ce ca site-ul castiga putin pe cerinta tu primesti si mai putin(de restul nu stiu)

| ALEXXXL19 explică:

Si ce situri stiti care merita pentru asa ceva