| Mary24 a întrebat:

Salut.Ceva anime`uri romantice dar nu cu multa drama?laughing

4 răspunsuri:
| blackboss a răspuns:

Naruto e super tare ...nu are foarte multa drama...dar nici foarte multa romanta
Incearca si ZETMAN e nou e super tare
Sper ca te-am ajutat

| Mashiro a răspuns:

Inuiasha, este un anime cu 2 sezoane, este despre o fata care cade intro fantana sacra, calatoreste in timp... intalneste un demon se indragosteste, descopera ca este incarnarea unei protese care a dost ucisa de mult de acest demon..inuiasha(numele lui).dar de asemenea si demonul a fost ucis in acelasi timp de preoteasa. ce s-a intamplat in trecut intre demon si preotesa e surpriza. dar iti voi spune ca demonul si preoteasa au fost impreuna si iubirea lor era imposibil de rupt.

| KittyKa a răspuns:

TREBUIE sa incerci Clannad. E cel mai frumos anime romantic. Uita-te la el ( tot, adica tot, Clannad si Clannad after story ), si dupa aia sa-mi zici tu mie ca n-a meritathee heewinking

| V9Alexis a răspuns:

Uite unele din animeurile de dragoste care le-am vazut eu tongue si cu multa dramabig grin :
~Vampire Knight ( 2 sez)
~Loveless
~Clannad ( 2 sez)
~Rosario + vampire
~11 eyes
~Itsuka Tenma no Kuro Usagi
~Nana
~Kimi ni Todoke
~Paradise Kiss
~Gosick
~Toradora
~Fruits Basket
~Preater
~Romeo & Julieta
~Uraboku(trebuie sa apara sez 2 tongue )
~Kaichou wa Maid-sama
~Itazura na kiss(doar ca inca apare si varianta coreana cu oameni se num : Playfull Kiss tongue); P
Sper ca ti-am fost de folos happy