| lolita24 a întrebat:

Salut? Cine imi da si mie niste statusuri? De oricare. Funda celui cu cele mai multewinking

Răspuns Câştigător
| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Cine fura azi un ou, maine face omleta...

Cum iti asterni, cum vine altul si se kulca in locul tau...

Cand doi se cearta, al treilea... e martor

Nu face azi ce poti lasa pe maine...

Este adevarat ca "banii vorbesc"; cel mai adesea ei ne spun: "La revedere!"

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i

schimbi pe ceilalti.

Aproximativ 95% din sfaturile pe care le primesc nu au nici o valoare, dar se merita sa le aud pentru acel 5 la suta care merita toata atentia.

Daca toata lumea este de acord cu tine,probabil ca esti foarte inteligent. Sau s-ar putea sa fi … seful.

Soferul prudent se uita în ambele sensuri înainte de a trece pe rosu...tongue

Daca pozele ar vorbi... ce crezi ca ar spune avatarul meu

Nu beau,nu fumez, nu ma droghez. un singur defect am - mint! happy

Cine se scoala de dimineata doarme mai putin...

Cine se scoala de dimineata,ii vede pe ceilalti dormind...

Daca ai karte,o duci la anticariat...

Cine-i harnic si munceste ori îi prost ori nu gândeste. scoala multa nu se cere... sa fii prost, sa ai putere...

Spre deosebire de frumusete, prostia este vesnica...

Nu poti schimba trecutul, dar iti poti nenoroci un prezent linistit ingrijorandu-te despre viitor.

Nu lua niciodata un somnifer si un laxativ in aceeasi seara.

Enervez in rate lunare...

Ce statusuri aveti fratilor, v-ati facut cu totii filozofi!

Invata si din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate.

Cel ce participa la jocuri de noroc se jefuieste singur.

Luna de miere este un concediu pe care ni-l luam inainte...de a lukra pentru un nou sef!

Oare iti mai pasa? Oare iti mai amintesti? De noi, chiar daca intre timp stiu ca traiesti alte povesti.

Iti dau tie calitatile ca sa elimini defectele Oricum vietii nu`i poti opri efectele Nu poti plati pe nimeni sa simta regretele in locu tau Fa’ti regulile tale si joaca jocul tau

Fericirea mea are un nume`

Si ce daca ma port ca un copil? tu iubesti copilul asta

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti, stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine.Dar daca tot o faci, fa-ma sa ma simt bine!

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste!

cand nu o sa mai fiu, poate ca atunci o sa-ti dai seama ce'ai avut.

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul, apare cineva si schimba totul!

Nu incerca sa ma judeci dupa aparente, Sau dupa vorbe scoase de niste zdrente

Multi imi gasesc defecte impresii in cap, zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

•Inspira Mult Talent, In Privire are Magnet.Cum ai Putea sa Nu'i Vorbesti? Ochii aia Caprui sa Nu'i Iubesti?

Decat sa imi spui 1000 de minciuni frumoase, mai bine spune-mi un adevar dureros. Te voi aprecia mai mult.

Lumea are prostul obicei de a reamintii exact ceea ce ai vrea sa uiti

Mai sty? Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas.Tu tot cu ea in gand.

Orice s`ar intampLaa `. noi intr-o zii ne vom reveDeea`! Si pana atunci stiu ca si tu ma vei pastraa` Undevaa` in inima taa `!

Eu te-am avertizat sa ma tii aproape de tine.Acum realizezi ca ai pierdut un diamant cand tu erai ocupat sa culegi pietricele!

Niciodata nu vei mai gasi pe cineva ca ea, cineva care sa te faca sa te simti asa cum te facea ea candva, si nicicand nu va mai fi ce-a fost odata, pentru ca tu ai lasat-o sa plece, si nu va mai fi nicicand o alta data; x

4 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Http://www.lipiciosii.ro/? do=Info&tip=&cat=statusuri&q=&page=1&total=416

| допинг a răspuns:

Bitch please?! I`m so fabulos

Enj0y-

| Sheindlin_Ellén_1996 a răspuns:

Trebuie să ai motive puternice ca să spui "urăsc".
Dar nu trebuie să ai niciunul ca să spui "iubesc".

| nicoleta1998 a răspuns:

O femeie frumoasa nu este cea mai tanara, nici cea mai slaba, nici cea care are un ten perfect sau parul foarte lung, ci aceea care cu doar un singur zambrt sincer, cu doar o singura mangaiere sau cu doar un singur sfat bun, venit din inima iti poate face ziua mai frumoasa.

Prietenii sunt ca sanii. Unii sunt mari....altii sunt mici. Unii sunt adevarati....altii sunt falsi.

In viata nu trebuie...CE ZIC EU AICI? In viata trebuie sa: sa razi, sa fii un pic nebun, sa zambesti, sa ai mofturi, dar sa fii mereu tu!

Iubeste`o pana mori. O fata ca sh Eaa`. Nu gasesti d 2 ori`!
EAbig grinragul meu, ori de cate ori vad florile astea imi amintesc de ochii tai.
EL:Cum asa draga, asa ochi frumosi am?
EA:Nu, se cheama OCHIUL-BOULUI!

Poate draguta, poate o scorpie, poate urita, poate frumoasa, poate nebuna, poate serioasa, asa sunt eu, dar retine...ce unii au si nu stiu sa pretuiasca, altii cauta si ar da orice sa aiba!
Femeile se impart in doua categorii: doamne si doamne fereste!

Cel mai greu lucru este sa accepti ca ai crescut

Deschide ochii zâmbește, viața e frumoasă, trăiește, prețuiește tot ce ai și uită de ceea ce îți lipsește!

Lumea ar trebui sa invete sa-si traiasca viata, nu sa o strice pe a altora.

Viata este ca mersul pe bicicleta. Pentru a-ti pastra echilibrul trebuie sa continui sa mergi inainte si sa nu te uiti inapoi

O bruneta are cea mai buna prietena blonda!

In sala de operatie (chirurgul catre asistent): - Anestezie. - De-a noastra sau de import? - De import. - De import s-a terminat. - Atunci de-a noastra. - Nani, nani...