| GaN a întrebat:

Cum pot sterge un fost cont facebook? Cei de la yahoo mi-au sters adresa de e-mail care era legata de contul de facebook. Acum nu il mai pot accesa dar el exista. Acum am un alt cont de facebook dar a ramas si cel vachi si 80% dintre prieteni ma contacteaza acolo. Pot lua cumva legatura cu cei de la facebook sa imi stearga contul? Mentionez ca am incercat sa intru pe el ca sa il pot sterge si am dat si raspunsurile la acele 2 intrebari secrete. si imi zic ca sunt gresite dar nu este adevarat... Va rog frumos sa ma ajutati!

6 răspunsuri:
| Zatharra a răspuns:

Eu aş zice să blochezi contul de pe celălalt cont(ăla nou). Altă soluţie nu-mi trece prin cap!

| GaN explică (pentru Zatharra):

Si cum sa il blochez?

| Flaviucu a răspuns:

Trmite-le o solicitare la cei de la Facebook cu toate informatiile fostului tau cont si le poti cere sa ti-l stearga si le spui motivul.

| GaN explică (pentru Flaviucu):

Si unde pot face aceasta solicitare?

| GaN explică:

Am incercat sa il recuperez sau sa il sterg cumva dar ajung la un moment dat la intrebarea accea de securitate. ei imi da intrebarea : unde s-a nascut mama ta? pe care eu sunt sigur 100% ca nu am ales aceasta intrebare si daca as fi aleso eu nu stiu raspunsul la aceasta intrebare straight face... ce pot sa fac sa scap odata de acel cont? crying(((

| Flaviucu a răspuns (pentru GaN):

Daca nu stii raspunsul la intrebare nu are rost sa te mai chinui.