| Bloodlines a întrebat:

Din iulie m-am apucat de citit primele 4 volume din seria "Jurnalele Vampirilor" scrise de Lisa Jane Smith si le-am gatat. Acum citesc "Jurnalele lui Stefan". Le voi gata si pe acestea, dar sunt doar 3 volume? Rog, pe cine stie, sa-mi spuna.
M-am gandit sa citesc si altceva, dupa ce gat, ce citesc acum. Ceva, tot cu vampiri. In afara de "Vampirii Sudului". Imi puteti spune cateva carti care sa fie impartite in 3, 4 sau 5 romane? Sau chiar unul e de ajuns, dar sa fie cu vampiri. Va rog.
Multumesc mult.

4 răspunsuri:
| Tera a răspuns:

Da, din seria jurnalele lui stefan sunt doar 3 volume.

Cu vampiri ar mai fi seria :
Twilight-stephenie meyer(4 volume),
Dracula-bram stoker(1 volum),
De Anne Rice mai sunt mai multe cartii:
1. Interviu cu un vampir
2. Vampirul Lestat
3. Regina Damnatilor
4. Povestea Hotului de Trupuri
5. Demonul Memnoch
6. Vampirul Armand
7. Merrik
8. Blood and Gold
9. Blackwood Farm
10. Blood Canticle
11. New Tales Of The Vampires
12. Pandora
13. Vittorio
De Melissa de la cruz:sange albastru si Bal mascat
Salem's Lot de Stephen King
Mireasa moarta de Teophille Gauthier
Anita Blake de Laurell K. Hamilton

Si multe altele pe care nu mi le amintesc acum.
Succes la citit!

| LexieG a răspuns:

Citeste VAMPIRATII.Este cea mai buan carte pe care am citit-o eu.Are 4 volume. fundita plzbig grin

| JustMe_5935 a răspuns:

Jurnalele Vampirilor are 3 serii.Iar tu ai citit doar prima serie. deci ai putea sa citesti si a doua daca vrei.a 3 a seria nu a ajuns la noi in Romania

| DbetaX_3823 a răspuns:

Pai Academia Vampirilor care are 5 sau 6 volume nu mai stiu sigur, seria Twilight care contine 4 volume si cam atatea stiu care sa fie cu vampiri.