| Mary24 a întrebat:

incerc sa-mi personalizez un tricou.
Daca desenez cu marker permanent pe el, se va duce la spalare?

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

O sa se decoloreze iti dai seama.Stii cum se spune socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ big grin eu cred ca o sa se stearga culoarea, adica totusi e marker, mai ales daca pune maicata dero dala de scos pete, ce parere ai laughing?

| LTAA a răspuns:

Nu?

| DiaAndra a răspuns:

Foloseste acrilicewinking

| Tania25 a răspuns:

Nu am incercat dar banuiesc ca doar vei strica tricoul.
Culoarea marker-ului s-ar putea decolora in scurt timp sau chiar ar putea sa se inprastie pe acesta, iar dupa prima spalare o sa se stearga culoarea, sigur ca nu toata, o sa lase o pata si vei ramine cu tricoul de nimic.

| Miruna1405 a răspuns:

Daca marker-ul este mai bun nu se duce chiar la prima spalare.

| Reps a răspuns:

Depinde calitatea marker-ului.
In cel mai rau caz, culoarea de la marker-ul negru s-ar putea duce si tricoul s-ar inegri.