| Andrei82823 a întrebat:

Salut, mi-am luat un Kalașnikov și as vrea sa merg undeva pe un câmp sa trag la ținte, știți un loc unde sa nu fie ilegal?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stii ca-i ilegala, nu?
Si apoi, nici nu ai autorizatie/ permis de port de arma, nu ai...
Deci este ilegal de 2 ori, ceea ce-ti poate aduce instantaneu dosar penal si chiar puscarie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pistoalele cu apa le poti folosi oriunde vrei

| johnnny123 a răspuns:

Vrei să spui că ți-ai luat un Kalașnikov cu bile.

| Hyperion7 a răspuns:

Ăm,nu cred că este vreun loc unde sa nu fie ilegal

| VoidEternal a răspuns:

L-ai câștigat la pufuleți?

| ReddY25 a răspuns:

Dacă e de Airsoft nu ar trebui să fie vreo problemă

| Dragobeta a răspuns:

Tu de unde ne scrii? Din Rusia?
In Romania e ilegala detinerea unei arme de foc daca nu ai permis de port-arma. Dupa cum intrebi. "ti-ai luat-o" ilegal. Un loc unde sa nu fie ilegal sunt poligoanele de tragere autorizate. NU pe camp. Dar daca nu ai permis, nici acolo nu te primesc.

| Xox0 a răspuns:

Tintele poti sa le faci tu. Fara permis nu poti sau pe pile daca intri undeva.
E real sau cu bile? De curiozitate intreb